7 grudzień 2010

Jak walczyć z zimowym przygnębieniem?

Sposoby na zimowe przygnębienie
Zima to czas, w którym nadmiernie dokucza nam zły nastrój. Zimno, pochmurno, brak słońca to główne powody, dzięki którym ogarnia nas złe samopoczucie. Istnieją jednak skuteczne sposoby na jego zwalczanie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Najlepszym sposobem na odpędzenie od siebie uczucia smutku jest aromaterapia, jeden z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych sposobów.
Weź gorącą kąpiel, a do wody wlej parę kropel swojego ulubionego zapachu. Może być to płyn do kąpieli, olejek eteryczny, czy zapachowa sól. Zanurz się w niej i postaraj opróżnić umysł ze wszystkich myśli.
Dodatkowo zapal sobie kilka świec. Nie wszyscy wiemy, że świece jak nic innego działają na nas uspokajająco.

Innym sposobem może być stworzenie dobrego humoru. Jeżeli uśmiech nie chce sam do nas przyjść, wyjdźmy mu na przeciw. Umówmy się z przyjaciółmi na wspólne wyjście, lub zaprośmy ich do domu. Jeżeli lubisz gotować, możesz zrobić im niespodziankę i specjalnie dla nich przyrządzić coś pysznego. Jeżeli gotowanie nie jest twoją najmocniejszą stroną możesz urządzić spotkanie tzw. składkowe. Polega ono na tym, że każdy z zaproszonych gości musi przynieść przyrządzoną przez siebie potrawę( sałatkę, koreczki, czy ciasto ).
Może obejrzycie wspólnie jakąś komedie? Przy dobrym humorze znajomych na pewno będzie możliwe odegnanie wszelkich smutków.

Aerobik, gimnastyka, taniec – to jest to! Aktywny wypoczynek jest niezwykle ważny w okresie zimowym. Czy w klubach fitness, czy w domu przy ulubionej muzyce działa w ten sam sposób – dodaje energii, a wysiłek fizyczny powoduje uwalnianie się endorfiny – hormonu szczęścia.

Jednak może zdarzyć się tak, że jesteś zabiegana, zapracowana i nie masz na to wszystko czasu.
Nic prostszego! Wystarczy obrać pomarańczę, skórki jej włożyć do małego pojemniczka i rozstawić w mieszkaniu. Zapach pomarańczy, długo się utrzymuje i wprawia w dobry nastrój. Przypomina także o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.Ewel
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany