7 grudzień 2010

Jak wzmocnić włosy osłabione zimą?

Jak dbać o włosy osłabione zimą?
Każda z nas marzy o pięknych, lśniących i mocnych włosach. Jednak zimą znajdują się one w ciągłym „szoku”. Smagane wiatrem, wilgotne od padającego śniegu i uciskane czapką, z którą o tej porze roku prawie się nie rozstajemy Ponadto, w wyniku przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach szybko się przesuszają. Nic więc dziwnego, że są pozbawione energii. Na szczęście są sposoby na to, aby nieco oszukać nieprzyjemną zimową aurę i olśnić wszystkich wspaniałą, zdrowo wyglądającą fryzurą!
REKLAMA
Znane polskie porzekadło mówi, że oczy są zwierciadłem duszy. Owszem. Jednak to nie oczy lecz włosy są najlepszą wizytówką każdej kobiety. Czyste, zadbane i lśniące lub oklapnięte i pozbawione energii – niezależnie od tego, jakie są, potrafią o Tobie naprawdę wiele powiedzieć. A jak wiadomo: jak Cię widzą tak Cię piszą… Jak zadbać o włosy osłabione zimą?Brunetki, blondynki…

Niezależnie od tego, jakiego koloru są Twoje włosy, a także tego czy jesteś posiadaczką bujnych loków czy też krótkiej chłopięcej fryzurki, zimą powinnaś poświęcać im o wiele więcej uwagi niż np. wiosną czy latem. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie nadużywać suszarki, prostownicy i lokówki. O tej porze roku włosy są przesuszone i łamliwe z powodu ciągłego przebywania w pomieszczeniach o suchym i przegrzanym przez kaloryfery powietrzu. Dlatego zabiegi przy użyciu powyżej wymienionych narzędzi dostarczają im dodatkowego „stresu”. Jeśli musisz suszyć lub prostować włosy to przed każdą z tych czynności koniecznie potraktuj czuprynę sprayem ochronnym (Do kupienia w drogeriach).
Nawilżanie to priorytet

Twoje włosy zimą pomimo wielu starań z Twojej strony nie chcą się układać? Tracisz o wiele za dużo czasu na gimnastykowanie się w łazience w celu uzyskania efektu, na jakim Ci zależy? (Nie wspominając już o tym, że rezultat mimo wszystko jest daleki od Twoich wyobrażeń o perfekcyjnej fryzurze). Ten problem dotyka wiele z nas. Odpowiednia pielęgnacja pomoże, aby mu zaradzić.

Zimą nawilżanie włosów to priorytet, o którym nie powinnaś zapomnieć. Używaj więc szamponów i odżywek ze specjalnych zimowych serii, które w swym składzie zawierają podwójną dawkę substancji nawilżających i ochronnych. Zainwestuj także w maskę do włosów – jednak nie nakładaj jej częściej niż 2 razy w tygodniu, ponieważ zbyt wiele specyfików zamiast pomóc jedynie obciąży Twoją czuprynę.

Regeneracja u fryzjera

Dobrym pomysłem na poprawę kondycji włosów przesuszonych zimą jest pielęgnacja ich jedwabiem w płynie. Ten kosmetyk nie tylko wygładzi strukturę włosów, ale także sprawi, że będą delikatne w dotyku i błyszczące. Jeśli jednak i to nie pomaga, pomyśl o profesjonalnym zabiegu regeneracyjnym w salonie fryzjerskim. Na Twoje włosy zostaną nałożone maski i odżywki, które sprawią, że po opuszczeniu gabinetu Twoja czupryna będzie odżywiona i lśniąca.Ukrywane pod czapką włosy elektryzują się. Jak sobie poradzić z tym problemem? Najprostszym sposobem jest zwilżenie rąk i delikatne przeczesanie nimi fryzurki. Nie zapominaj także o regularnych wizytach u fryzjera. Twoje włosy szybciej się zregenerują, kiedy będą systematycznie podcinane.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
14182
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany