7 grudzień 2010

Prezenty. Jak je wybrać?

uśmiech dziecka to najlepszy świąteczny prezent dla rodziców
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i powoli zaczyna się gorący szał prezentów. Jak wybrać odpowiedni podarunek dla ukochanej osoby, na jaki prezent czekają Twoje dzieci?
REKLAMA
Co roku w okresie przedświątecznym pojawiają się dylematy jaki prezent najbardziej ucieszy naszych bliskich. W głowie mamy oklepane pomysły takie jak perfumy, skarpetki czy biżuteria. Ale czego najbardziej pragną obdarowywane osoby?

Jeżeli wybieramy prezent dla naszych dzieci przede wszystkim powinniśmy już wcześniej obserwować naszych milusińskich. Zwróć uwagę na co dziecko najbardziej reaguje gdy jesteście w sklepie, o czym opowiada. Spróbuj także namówić malucha do napisania listu do św. Mikołaja, wtedy sprawa będzie bardzo ułatwiona, a z długiej listy pragnień znajdziesz coś co jesteś w stanie dziecku podarować. Pamiętajmy, że każde dziecko ma marzenia, jedne do spełnienia przez rodziców inne nie, ale w przypadku dzieci często jest tak, że posiadają one umiejętność radowania się ze wszystkich niespodzianek, a dodatkowo mają tak wiele pragnień, że któreś z nich rodzice są w stanie spełnić.

Dodatkowa zasada, którą rodzice powinni się kierować to wiek dziecka. Młodsze dzieci marzą o zabawkach, przytulankach, kolorowankach, trochę starsze o zestawach małego mechanika, lekarza czy fryzjera. Nastolatkowie z kolei najczęściej chcieliby dostać dobrą płytę CD, sprzęt sportowy czy prezent, który pozwoli im poczuć się dorosłym – zegarek czy flakon dobrych perfum.

Jak wybrać prezent dla dorosłej osoby?

Pamiętajmy, że przy wyborze prezentu nie powinniśmy sugerować się wyłącznie swoim gustem, w końcu kupujemy prezent dla kogoś, a nie dla siebie. Zastanówmy się, co obdarowywany potrzebuje i co sprawiłoby mu największą przyjemność. Chodząc po centrum handlowym łatwo też zauważyć, za czym towarzysząca nam osoba się rozgląda, na czym dłużej zawiesza swój wzrok. Na pewno po takim spacerze wpadnie Ci do głowy mnóstwo konkretnych pomysłów na prezent. Czasem dobrze po prostu zapytać obdarowywaną osobę z jakiej kategorii chciałaby dostać prezent czy ma to być coś do domu, ubranie, biżuteria, książka czy jeszcze coś innego.

Cokolwiek kupimy, jakimi kategoriami będziemy się kierować pamiętajmy – święta to czas magiczny, czas spotkań z rodziną i przeżywania świąt w atmosferze radości i spokoju ducha, a prezenty w tym momencie powinny być tylko dodatkiem, a nie podstawą świątecznych tradycji.


NK

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
14182
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany