15 październik 2020

Włochy: w regionie Kampania z powodu Covid-19 szkoły zamknięte do 30 października

fot. Navy Medicine
We włoskim regionie Kampania ze stolicą w Neapolu do 30 października zamknięte będą z powodu pandemii Covid-19 szkoły wszystkich szczebli i uniwersytety. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał szef miejscowych władz Vincenzo De Luca. Decyzję tę jako "bardzo złą" skrytykowała minister oświaty.
REKLAMA

Z nauczania zdalnego wyłączeni zostali tylko studenci pierwszego roku szkół wyższych.

Ponadto gubernator regionu w związku z dużym wzrostem zakażeń zabronił organizacji wszelkich przyjęć i uroczystości, także tych towarzyszących ceremoniom cywilnym i religijnym w miejscach zamkniętych i otwartych z udziałem osób spoza rodziny.

Wprowadzono zakaz sprzedaży posiłków na wynos po godzinie 21.

Minister oświaty Włoch Lucia Azzolina komentując w radiu RAI rozporządzenie w sprawie zamknięcia szkół oświadczyła: "To decyzja bardzo zła, głęboko błędna i niewłaściwa".

"Wydaje się, że gubernator znęca się nad szkołami" - dodała szefowa resortu oświaty i podkreśliła, że to nie w szkołach szerzy się koronawirus.

W Kampanii zanotowano w czwartek ponad 1100 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. To pierwszy region, który zamknął szkoły z powodu drugiej fali pandemii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany