11. edycja Bella Skyway Festival

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
20 sierpnia 2019 roku rozpocznie się tegoroczny Bella Skyway Festival. Na program wydarzenia złoży się 20 świetlnych instalacji i niezwykłych mappingów 3D przygotowanych przez artystów z siedmiu krajów.
REKLAMA

Motywem przewodnim tegorocznego Skywaya jest „różnorodność miejsca” – hasło zainspirowane 50. rocznicą lądowania człowieka na księżycu.

- Od 20 do 25 sierpnia Toruń zostanie dodatkowo rozjaśniony blaskiem 20 instalacji. W tym roku część festiwalowych atrakcji ulokowano we wschodniej części zespołu staromiejskiego, po raz pierwszy także Skywayowi towarzyszyć będą koncerty, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wystąpią: Wojciech Waglewski z synami, Kamil Bednarek i Dżemzaprasza prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jedną z instalacji festiwalowych będzie „Chinatown” ulokowane przy ul. Gregorkiewicza. Zajmie ona ponad 200 metrów i będzie podzielona na cztery strefy.

- To największa instalacja w ponad 10-letniej historii festiwalu. Będzie jej towarzyszyć specjalna strefa gastronomiczna, w której znajdą się food trucki serwujące orientalną kuchnię. W tej edycji Skywaya po raz pierwszy jeden z mappingów pokażemy na autobusiewyjaśnia Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Na Rynku Staromiejskim stanie namiot sferyczny, w którym podziwiać będzie można instalację „Devotion”. Projekcja w formacie 360 stopni autorstwa Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus to jedyna płatna atrakcja przygotowana na Skyway – bilety w cenie 20 zł będzie można kupić przed seansami, dostępne one będą także w sprzedaży internetowej.

Pięciodniowy festiwal wiąże się z ograniczeniami w poruszaniu się ulicami starego miasta. Zwiększona zostaniw częstotliwość kursowania autobusów i tramwajów.

- Na czas trwania festiwalu wprowadzone zostaną dodatkowe kursy autobusów z kierunku Rubinkowa i Wrzosów. Od godz. 19:00 częściej kursować będą tramwaje linii 1 i 5. Wróci także linia nr 3, kursować będzie na trasie Wschodnia-Aleja Solidarnościmówi Krzysztof Przybyszewski, kierownik Referatu Publicznego Transportu Zbiorowego.

Na czas festiwalu zorganizowane zostaną parkingi buforowe w cenie 5 zł. Bilet wraz z paragonem uprawnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej (do 5 osób) od godz. 18:00 do godz. 1:00.

Lokalizacja parkingów:

  1. Centralny Cmentarz Komunalny – ul. Grudziądzka/Celnicza: dojazd z kierunku Gdańsk drogą krajową 91

Dojazd na festiwal autobusem linii nr 14 i autobusami specjalnymi „BSF” (odjazdy co 15 minut).

  1. Uniwersytet – ul. Gagarina – aula UMK

Dojazd na festiwal tramwajami linii nr 1 (co 15 minut),

  1. Motoarena – ul. Pera Jonssona – dojazd z kierunku Bydgoszcz-Fordon

Dojazd na festiwal tramwanami linii nr 2 i 5 (co 15 minut).

  1. Centrum Targowe PARK – ul. Szosa Bydgoska dojazd z kierunku Bydgoszcz-Fordon

Dojazd na festiwal tramwajami linii nr 5 (co 15 minut).

  1. Plac Cyrkowy – ul. Przy Skarpie: dojazd z autostrady A1 oraz kierunków Poznań i Włocławek.

Dojazd na festiwal tramwajami linii nr 1 (co 3-15 minut) i linii nr 5 (co 15 minut).

Dokładny program festiwalowych atrakcji dostępny jest na stronie internetowej Bella Skyway Festival.

Fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany