19 kwiecień 2019

Cytadela czeka na majówkowiczów

fot. UM Grudziądz
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja zapraszamy wszystkich mieszkańców  na tradycyjny piknik militarny na terenie Cytadeli Twierdzy Grudziądz organizowany przez Urząd Miejski w Grudziądzu, 13. Wojskowy Oddział Gospodarczy oraz Wojskowe Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne RAWELIN. Bramy Cytadeli będą otwarte dla wszystkich chętnych bez wyjątku, w godzinach od 11.00 do 15.00. Wstęp wolny.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W trakcie imprezy zaprzyjaźnione jednostki z garnizonów: Grudziądz, Brodnica, Chełmno oraz OWT Grudziądz wystawią niektóre elementy uzbrojenia i wyposażenia, w tym broni zabytkowej. Na placu swoje obozy rozbiją grupy rekonstrukcji historycznej, Klub Strzelecki KS Combat ze Złotowa rozwinie zaś strzelnicę z broni pneumatycznej.

Po wyznaczonym do zwiedzania terenie (brama główna, majdan, Sucha Fosa, bastion III, korona Wielkiego Magazynu, podziemny chodnik komunikacyjny) będzie można się poruszać samemu lub skorzystać z obecności i wiedzy przewodników. Z dostępnego w tym dniu punktu widokowego zlokalizowanego na koronie Wielkiego Magazynu będzie można rzucić okiem na panoramę Wisły i zajrzeć na drugi brzeg na piękną ziemię kociewską. Około godziny 12.00 rozpocznie się koncert Grudziądzkiej Orkiestry Dętej. Na najmłodszych będzie czekać tysiąc chorągiewek w  biało-czerwonych barwach.

Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się sprawnością i odwagą na ściance wspinaczkowej oraz w polowym parku linowym. Będzie można poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem wojskowych ratowników medycznych. Swoje stanowiska promocyjne wystawiają służby mundurowe oraz zaprzyjaźnione zakłady przemysłu zbrojeniowego.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem całej imprezy czuwać będą funkcjonariusze: OWC, Żandarmerii wojskowej, Straży miejskiej i Policji.

Serdecznie zapraszamy!

Biuro Prasowe Prezydenta
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany