1 październik 2019

Polacy podróżują coraz więcej… ale samodzielnie - wyniki badań przeprowadzonych wśród internautów przez Mobile Institute na zlecenie Grupy eSky

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają i planują podróże, a ich organizowaniem częściej zajmują się we własnym zakresie. Aż 66% respondentów badania „Polacy w podróży. Podróżowanie z eSky” przeprowadzonego wśród internautów na zlecenie Grupy eSky, przyznaje iż zarówno kierunek wyjazdu, sposób transportu oraz dodatkowe atrakcje na miejscu wybiera samodzielnie, nie korzystając z oferty biur podróży. Co ciekawe, organizacją wyjazdów na własną rękę częściej zajmują się kobiety (72%), niż mężczyźni (62%). Co piąty Polak podróżuje minimum raz w roku. Coraz częściej latamy również samolotami, które stały się najchętniej wybieranym środkiem transportu.
REKLAMA
Z badania “Polacy w podróży. Podróżowanie z eSky” wynika, że wzrost zainteresowania podróżowaniem stanowi wyraźny trend, który umacnia się już od kilku lat. Trend ten jest coraz bardziej odczuwalny – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich, co obserwujemy analizując własne dane transakcyjne. Liczba rezerwacji systematycznie rośnie – dodaje Łukasz Neska, Wiceprezes Zarządu, Chief Marketing Officer w Grupie eSky.

Potwierdzają to także publikowane badania Polskiej Izby Turystycznej i Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, które mówią, że w I poł. 2018 roku na wyjazdy zdecydowało się 1,4 mln osób, czyli o 36% więcej niż w roku 2017.

Polacy również bardziej kompleksowo podchodzą do podróżowania, planując jednocześnie dodatkowe atrakcje i wycieczki – co wskazało 28% badanych, oraz dbając o ubezpieczenie (24% respondentów ) i wynajem samochodu (15% wskazań). Dostępność wielu alternatywnych opcji i bogata oferta usług turystycznych online zachęca Polaków do samodzielnego projektowania wyjazdów, dokładnie odpowiadających ich potrzebom. Z tej możliwości korzysta coraz więcej osób, którym nie odpowiada z góry narzucona formuła podróżowania oferowana przez tradycyjne biura podróży.

Z raportu eSky wynika, że najczęściej wyjeżdżamy na 4 do 7 dni (42%) lub od 7 do 14 dni (39%), przy czym te dłuższe, około dwutygodniowe wyjazdy zarezerwowane są na tradycyjny, wakacyjny wypoczynek. Ulubionym wyjazdowym miesiącem jest sierpień (37%) - w którym najchętniej podróżują kobiety (48%), oraz czerwiec (34%), w którym najchętniej podróżują mężczyźni (41%). Doskonałym miesiącem na podróżowanie jest także wrzesień. Został on wskazany przez 26% ankietowanych, co uplasowało ten miesiąc na czwartej pozycji pośród miesięcy najchętniej wybieranych przez podróżujących.

Na to gdzie pojedziemy na wakacje największy wpływ ma rodzina i rekomendacje znajomych. Łącznie ponad 75% ankietowanych wskazało te odpowiedzi. Coraz częściej także kierujemy się rekomendacjami podróżników i blogerów (prawie 30%). Polacy lubią też o podróżach… marzyć i szukać inspiracji do przyszłych wojaży. Niemal 3/4 ankietowanych przyznało, że przegląda oferty wycieczek i sprawdza ceny lotów nie mając konkretnych planów podróży w najbliższym czasie. Aż 40% wszystkich respondentów zadeklarowało, że chciałoby więcej wyjeżdżać. Ta deklaracja znacząco rośnie - do ponad 75% - wśród osób już podróżujących.

Firma eSky opierając się na doświadczeniu oraz wynikach badań, wskazuje, że za zmiany w preferencjach Polaków odpowiada w dużej mierze dynamiczny rozwój technologii. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i dostępności wielu usług wprost z poziomu smartfonu, klient otrzymuje możliwość szybkiego i dynamicznego wyszukiwania połączeń, pakietów hotelowych, ubezpieczeń czy samochodów. W ten sposób dopasowuje opcje podróży do siebie i swoich potrzeb, a nie na odwrót. Stoją za tym skomplikowane algorytmy i innowacyjne rozwiązania. Serwisy takie jak eSky oferują klientom narzędzia i wsparcie w realizacji ich indywidualnych podróżniczych marzeń - komentuje Katarzyna Hauton, Global Brand Manager w Grupie eSky.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany