"Sobota z paszportami"

fot. nadesłane
W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje "Sobotę z paszportami". Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Przełom roku to okres, w którym wiele osób myśli już o letnim wypoczynku. Rozpoczyna się sezon, gdy kupujemy wycieczki, często w krajach nienależących do strefy Schengen. Zapominamy natomiast sprawdzić czy nasz paszport jest jeszcze ważny.

- Co roku obserwujemy, że mieszkańcy zapominają o sprawdzeniu ważności swojego paszportu czy o paszporcie dla swoich dzieci. Dopiero gdy zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, obserwujemy w urzędzie wzmożony ruch związany z formalnościami paszportowymi. Powoduje to spore utrudnienia, a czasami nawet długie kolejki. Stąd nasza propozycja otwarcia dla mieszkańców oddziałów paszportowych w najbliższą sobotę. Zachęcam wszystkich, którzy myślą o zagranicznych wyjazdach do wzięcia udziału w "Sobocie z paszportami" - mówi dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców KPUW Krzysztof Człapiński.

Do skorzystania z nadarzającej się okazji zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi, ponieważ do wyrobienia paszportu konieczna jest obecność obojga rodziców.

- Rozumiemy także, że mieszkańcy województwa mają wiele zajęć i nie zawsze mogą udać się do urzędu w sprawach paszportowych w dni powszednie. Liczymy, że dzięki akcji "Sobota z paszportami" będą mogli załatwić konieczne formalności - dodaje Krzysztof Człapiński.

W sobotę nie będzie obowiązywała internetowa rejestracja do kolejki.


Zapraszamy do naszych placówek:
 • Bydgoszcz
  Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Oddział Spraw Obywatelskich i Paszportów
  ul. Konarskiego 1-3, 85-950 Bydgoszcz, II piętro
  godz. 8.00-14:40
 • Toruń
  Oddział Zamiejscowy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
  ul. Moniuszki 15-21
  godz. 8.00 - 15.00
 • Włocławek
  Oddział Zamiejscowy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
  ul. Brzeska 8, 87-800 Włocławek
  godz. 8.00 - 15.00
 • Grudziądz
  Punkt paszportowy
  ul. Małomłyńska 1,
  tel. 56 45-14-436
  przyjmowanie wniosków - pok. 16
  wydawanie paszportów - pok. 15
  godz. 8.30 - 14.30


Ważne informacje

Jeśli dokument podróży utraci ważność, jest ona zbyt krótka lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego dokumentu.

Przed wyjazdem na urlop warto również sprawdzić, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy. Informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ - "Polak za granicą". https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Szczegóły procedur paszportowych, wysokość opłat oraz numery kont do wniesienia opłaty paszportowej znajdują się na stronie BIP Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pod linkiem https://www.bip.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/paszport-obywatelstwo

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany