27 wrzesień 2022

Światowy Dzień Turystyki

zdjęcie: Światowy Dzień Turystyki / fot. UM Grudziądz
fot. UM Grudziądz
Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji zachęcamy do podróżowania, zwiedzania i odkrywania piękna naszego miasta i regionu. To także dobra okazja do złożenia podziękowań pracownikom branży turystycznej, których pracy i zaangażowaniu niejeden z nas zawdzięcza
REKLAMA
wspaniałe wspomnienia z wakacji.

- W tym wyjątkowym dniu wszystkim osobom zaangażowanym w krzewienie turystyki, pracownikom Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, grudziądzkich biur podróży, agentom turystycznym, przewodnikom i pilotom oraz wszystkim osobom związanym z branżą turystyczną, dziękujemy za energię, zaangażowanie i pasję. – mówi prezydent Maciej Glamowski. - To właśnie Wy tworzycie tę jedną z najważniejszych sfer naszego życia. To dzięki Wam odrywamy piękno naszego regionu, kraju i świata.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyki – agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych – w 1979 roku i od tego czasu jest obchodzony corocznie 27 września. Celem tego wydarzenia jest podkreślenie roli turystyki w rozwoju społecznym, kulturowym, politycznym i ekonomicznym, a także integracja środowiska związanego z turystyką.

 

Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
-0.5°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-11-27 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany