6 luty 2024

W Tatrach ponownie lawinowa trójka; na szczytach silny wiatr

zdjęcie: W Tatrach ponownie lawinowa trójka; na szczytach silny wiatr / fot. PAP
fot. PAP
W Tatrach od wtorku ponownie obowiązuje trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Na szczytach wieje silny wiatr osiągający w porywach prędkość do 120 km/h – poinformował we wtorek Tatrzański Park Narodowy (TPN).
REKLAMA

"W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Zalegający na szlakach śnieg jest twardy i zmrożony, gdzie indziej ciężki i mokry. Dodatkowe utrudnienie stanowi silny wiatr. Poruszanie się w wyższych partiach gór w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego, odpowiedniego sprzętu i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków" - przekazały służby TPN.

Wybierając się na szlaki w dolinach reglowych, warto zabrać ze sobą raczki antypoślizgowe oraz kije trekkingowe, ponieważ szlaki są oblodzone.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
5.3°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany