26 sierpień 2023

Zachodniopomorskie/ Przez sinice zamkniętych sześć kąpielisk

Sześć kąpielisk w Zachodniopomorskiem jest zamkniętych z powodu zakwitu sinic.
REKLAMA

Drawski sanepid zakazał wchodzenia do wody w kąpielisku nad jez. Bobrowo Wielkie w Kaliszu Pomorskim. Przyczyną, jak podano w Serwisie Kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jest zakwit sinic.

Ze względu na zakwit sinic zamknięte są też szczecińskie kąpieliska Dąbie i Dziewoklicz, a także kąpielisko przy ul. Drahimskiej nad jez. Drawsko w Czaplinku. Zakaz wchodzenia do wody obowiązuje także na plaży miejskiej nad jez. Trzesiecko w Szczecinku i na terenie kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim.

Niektóre sinice mogą produkować toksyny. Kąpiel w tak zanieczyszczonej wodzie lub połknięcie jej może spowodować wysypkę, łzawienie oczu, wymioty, biegunkę czy gorączkę.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-6.6°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany