3 czerwiec 2020

Sondaż dla wPolityce.pl: 43 proc. Polaków chce jak najszybszych wyborów, aby skupić się na walce z kryzysem

fot. PAP
43 proc. Polaków opowiada się za jak najszybszym przeprowadzeniem wyborów prezydenckich, aby Polska mogła skupić się na walce ze skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych.
REKLAMA

W odpowiedzi na pytanie, "na ile zgadza się lub nie zgadza się Pani/Pan z opinią, że wybory prezydenckie powinny odbyć się jak najszybciej, aby Polska mogła się skupić na walce ze skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa", 23 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie", a 20 proc., że "raczej się zgadza".

Przeciwnego zdania było 36 proc. badanych (18 proc. "zdecydowanie się nie zgadza", a 18 proc. "raczej się nie zgadza").

Zdania w tej sprawie nie miało 21 proc. ankietowanych.

Jak wynika z badania, za jak najszybszymi wyborami i rozpoczęciem walki z gospodarczymi skutkami epidemii opowiadają się głównie wyborcy PiS (74 proc.). Podobnego zdania jest 27 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2020 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1058 osób.(PAP)

ipa/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany