26 czerwiec 2020

Wybory prezydenckie 2020

fot. UM Grudziądz
W niedzielę będziemy wybierać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Panująca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawia, że w lokalach wyborczych będą obowiązywały szczególne ograniczenia sanitarne. W naszym mieście będzie 55 obwodowych komisji wyborczych.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

 Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały szereg obostrzeń, do których będą musieli stosować się członkowie komisji oraz wyborcy. Osoby znajdujące się w lokalu wyborczym muszą pamiętać o zakrywaniu ust i nosa w oraz o zachowywaniu odstępu od innych osób. Maseczkę bądź przyłbicę będzie można ściągnąć wyłącznie w przypadku, gdy koniecznym okaże się identyfikacja wyborcy. Odbywać się to będzie na prośbę członka komisji. Zwolnieni z obowiązku zakrywania ust i nosa są osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia.

Jednocześnie każdy z wyborców będzie zobowiązany do skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk lub do przyjścia w jednorazowych rękawiczkach. Komisje wyborcze będą wyposażone w długopisy, jednak dla własnego bezpieczeństwa zalecamy przyniesienie swojego przyboru do pisania.

Resort informuje także, że w lokalu wyborczym może przebywać w tym samym czasie maksymalnie jedna osoba na 4 m2 – z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych i międzynarodowych, osób pomocniczych.

Członkowie obwodowych komisji wyborczych będą wyposażani w jednorazowe rękawiczki ochronne, płyn do dezynfekcji rąk, maseczki medyczne i w przyłbice.

W Grudziądzu zorganizowano 55 siedzib obwodowych komisji wyborczych, w tym 6 obwodów odrębnych. Należą do nich Domy Pomocy Społecznej, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego oraz Zakłady Karne nr 1 i 2. Głosowanie w wyborach prezydenckich odbywać się będzie 28 czerwca od godziny 7:00 do 21:00.

LISTA LOKALI WYBORCZYCH

 

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 26 czerwca 2020

Data edycji 26 czerwca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany