14 styczeń 2020

DKF wg Jerzego Rębisza

fot. UM Grudziądz
17 stycznia odbędzie się wyjątkowy Dyskusyjny Klub Filmowy. Tego wieczoru wspominać będziemy człowieka, który dla grudziądzkiego DKF-u poświęcił ogromną część swojego życia zawodowego. Piątkowe spotkanie poświęcone będzie wspomnieniu Jerzego Rębisza
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Styczniowy wieczór z Dyskusyjnym Klubem Filmowym spędzimy nietypowo, bowiem tego wieczoru uczestnicy spotkania wspominać będą Jerzego Rębisza. W programie zaplanowano wspomnienia przyjaciół: Barbary Mańskiej-Borowskiej, Anny Janosz oraz Małgorzaty Ossowskiej.

Poza tym pojawi się wiele zdjęć oraz Filmowa Podróż z DKF-em, czyli krótkie filmiki tworzone przez Marcina Łapińskiego i Szymona Gurbina. Na koniec odbędzie się projekcja filmu „Chór” w reż. Francois Girarda, który jest kwintesencją dwóch wielkich pasji Jerzego Rębisza – kina i śpiewu chóralnego. Start spotkania o godzinie 19:00.

 

Jerzy Rębisz – założyciel Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Grudziądzu, miłośnik i znawca kina. Wielu z nas może dziś spokojnie powiedzieć, że ich przygoda z prawdziwym filmem zaczęła się właśnie w Jego kinie Helios, którym nie tylko kierował, ale także zarażał swoją pasją.

Po zamknięciu ostatniego kina studyjnego w Grudziądzu DKF znalazł swoje miejsce w Centrum Kultury Teatr, gdzie pod opiekuńczymi skrzydłami Pana Jerzego udało się stworzyć przestrzeń dla „filmowych wrażliwców”. Centrum Kultury Teatr kontynuuje tę działalność z wielką radością już od ośmiu lat.  

 

„Chór” 

reż. Francois Girard, USA (2014 rok)

Stet ma dopiero 11 lat, ale uzbierał już całkiem spory bagaż złych życiowych doświadczeń. Samotnie wychowująca go matka właśnie zginęła w wypadku samochodowym. Chłopiec nie może zamieszkać u ojca, ponieważ ten ukrywa przed swoją żoną i córkami fakt, że ma syna z innego związku. Stet trafia do elitarnej muzycznej akademii z internatem, gdzie ze względu na swój talent wokalny zwraca uwagę wymagającego dyrygenta chóru, mistrza Carvelle (Dustin Hoffman). Chłopiec nie może jednak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jest zbuntowany i rozżalony na los. Nie dogaduje się ani z kolegami ani z wychowawcami. Tymczasem surowy, a jednocześnie mądry Carvelle nie odpuszcza walki o duszę i talent Steta.

Bilety: 5 zł, 7 zł

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany