30 grudzień 2019

Grudziądzki Orszak Trzech Króli

fot. UM Grudziądz
Międzyparafialny Zespół ds. Organizacji Orszaku Trzech Króli w Grudziądzu 6 stycznia o godz. 11.30 zaprasza mieszkańców miasta na miejsce formowania orszaku przy CENTRUM KULTURY „ Teatr”.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

O godz.12.00  Modlitwą Anioł Pański rozpocznie się grudziądzki Orszak Trzech Króli. Przy Centrum Kultury „Teatr” zostanie zaprezentowana I Scena pt.„Zwiastowanie”. Odegrają ją aktorzy – amatorzy z Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Mniszku. Następnie orszak powędruje wraz z Mędrcami ulicami F.Focha i J.Piłsudskiego w okolice marketu Kaufland. Tu zostanie zaprezentowana przez Parafię pw. Wniebowzięcia NMP z Mokrego  Scena II  pt. „ Brama Aniołów”. Dalej ul. A.Mickiewicza zmierzy w kierunku Rynku. W okolicach  kościoła  pw. Niepokalanego Serca NMP miejscowi parafianie zaprezentują III Scenę pt.” Dobra Nowina na Polu Pasterzy”. IV Scena pt.”Walka Dobra ze złem” przypadła w udziale Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio z Tarpna i zostanie ona przedstawiona w okolicach pomnika J. Piłsudskiego. Następnie orszak podąży wraz z Trzema Królami  na  Rynek, by pokłonić się Świętej Rodzinie. Tu - V Scenę pt.”Pokłon”  zaprezentuje Parafia pw. Św. Mikołaja.

Podczas wędrówki orszakowi będzie towarzyszył wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jego myśli, adekwatne do prezentowanych scen. Chór „SURSUM CORDA „ z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio, będzie przewodniczył radosnemu ogólnomiejskiemu kolędowaniu.

Gwiazda, która będzie prowadzić cały Orszak zostanie przygotowana przez Parafię pw. Wniebowzięcia NMP z Mo-krego, a Rodzina Święta – Państwo Marta i Wojciech Paluchowie z Jezuskiem – małym Maksymilianem pochodzić będzie z Parafii pw. Św. Ducha.

Na Mszę Św. o godz.18.00, kończącą  grudziądzki Orszak Trzech Króli, zaprasza Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio przy ul. Ignacego Paderewskiego 6/8a.

W związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli w okolicy godz. 12.45 mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w kursowaniu tramwajów.

Patronat honorowy nad grudziądzkim OTK spełniają: Biskup Diecezji Toruńskiej, Prezydent Grudziądza i Wójt Gminy Grudziądz.
 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany