3 listopad 2020

Projekt dofinansowany z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS-u (Związek Autorów i Kompozytorów Sceni

kupbilecik24.pl / Projekt dofinansowany z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS-u (Związek Autorów i Kompozytorów Sceni
Zapraszamy 27 listopada 2020 roku do Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38.
REKLAMA
data: 2020-11-27 19:00
miejsce: Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
bilety: KUP BILET
 

Projekt dofinansowany z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS-u (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych )

W programie:
spotkanie autorskie z Marcinem Sitko autorem książki "Ryszard Riedel we wspomnieniach"
oraz koncert zespołu Cree
godz. 19.00 - spotkanie autorskie
20.30 - koncert
bilety 35 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu)
miejsce: Klub Akcent
 

"Skazany na bluesa" - wieczór wspomnień o Ryszardzie Riedlu w 26 rocznicę śmierci artysty. W chłodny listopadowy wieczór proponujemy Państwu spotkanie autorskie i koncert zatytułowane "Chory na bluesa". Tytuł nieprzypadkowy, bowiem ten wieczór w Kubie Akcent chcemy poświęcić osobowości artystycznej, jaką niewątpliwie był Ryszard Riedel, a pretekstem jest przypadająca w tym roku 26-ta rocznica śmierci artysty.

Program wieczoru podzielony został na dwie części: spotkanie z autorem książki "Ryszard Riedel we wspomnieniach" Marcinem Sitko, oraz koncert grupy Cree.

W pierwszej części, porozmawiamy z Marcinem Sitko, który jest dziennikarzem muzycznym i pisarzem. Tematem rozmowy będzie oczywiście twórczość Ryszarda Riedla i promocja książki "Ryszard Riedel we wspomnieniach". Wydawnictwo powstało w oparciu o wspomnienia rodziny, dziennikarzy i muzyków, jest to cenna i piękna pamiątka poświęcona jednemu z najbardziej niezwykłych wokalistów polskiej sceny muzycznej. To książka nie o nałogach, nagranych płytach czy zaśpiewanych koncertach, to opowieść o człowieku i przyjaźni. W grudziądzkim spotkaniu uczestniczyć będzie również Sebastian Riedel (syn bohatera wieczoru), który napisał wstęp do wspomnianej książki. Publikacja "Ryszard Riedel we wspomnieniach" to swoista podróż w czasie, opowieść o człowieku, który wymykał się wszelkim schematom i właśnie w taką podróż chcielibyśmy Państwa zabrać podczas tego listopadowego wieczoru.

W drugiej odsłonie naszej propozycji zaprosimy Państwa na koncert grupy Cree, której liderem i genialnym gitarzystą jest Sebastian Riedel syn "Ryśka". Przypadająca w tym roku 26 rocznica śmierci artysty, zbiega się 26-leciem działalności grupy Cree, której jednym z pomysłodawców był właśnie Ryszard Riedel. Obok muzyki grupy Cree, mają Państwo gwarancję, że tego wieczoru zabrzmią też najpopularniejsze teksty, które wyszły spod pióra Ryszarda Riedla.

Partner wydarzenia: ZAiKS

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Sebastian Riedel & Cree
artyści:
Sebastian Riedel, Sylwester Kramek, Lucjan Gryszka, Tomasz Kwiatkowski, Adam Lomania
Sebastian Riedel & Cree to polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. W czerwcu 2013r., utworem "Jestem tu dla Ciebie" zdobyli główną nagrodę Sopot Top Trendy Festiwal 2013. Skład zespołu Sebastian Riedel - gitara, wokal, harmonijka ustna Sylwester Kramek - gitara, Lucjan Gryszka - gitara basowa, Tomasz Kwiatkowski - perkusja, Adam Lomania - instrumenty klawiszowe Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany