26 sierpień 2019

Przyznano stypendia artystyczne

fot. UM Grudziądz
Prezydent Maciej Glamowski wręczył dziś stypendia w dziedzinie kultury i sztuki. Stypendia przyznano po raz pierwszy Hannie Staravoitavie i Marcinowi Jankowskiemu. Po raz trzeci wsparcie finansowe otrzymała Weronika Bagniewska.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

„Od sześciu lat mieszkam w Grudziądzu i bardzo lubię to miasto. Dla mnie ono jest cudowne. Postanowiłam zrobić serię rzeźb oraz wystawę, które by trochę więcej powiedziały ludziom o Grudziądzu. Przedstawią one legendy o Grudziądzu, osoby z Grudziądza. Chcę, aby jak najwięcej osób dowiedziało się coś o tym pięknym mieście poprzez moje prace.” – mówiła w trakcie spotkania Hanna Staravoitova. Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku. Przyznano jej stypendium w wysokości 7 000 zł, które przeznaczy na wykonanie pięciu rzeźb. Rzeźby wykonane będą z różnych materiałów: kamień, brąz i drewno. Rzeźbiarka planuje stworzyć rzeźbę „Nadwiślański Rycerz-Grudziądz” oraz „Wisła i Grudziądz”.  Jej prace będzie można podziwiać na wystawach zbiorowych na terenie Polski.

Stypendium przyznano także Marcinowi Jankowskiemu z zespołu Price of Life, którego dziś reprezentowała wokalistka Emilia Brudecka. Stypendium w wysokości 6 000 zł przeznaczą na nagranie swojej pierwszej płyty. „Jesteśmy bardzo wdzięczni. W końcu nagramy swoją płytę. Płyta będzie zawierała sześć utworów naszego autorstwa. Jednocześnie w dalszym ciągu będziemy koncertować, reprezentując Grudziądz również w innych miastach.” – mówiła wokalistka. Zespół od 2005 r. istnieje na scenie muzycznej. Prezentują hard rock z elementami gothicu. Price of Life jest doskonale znany grudziądzanom, występował m.in. na Jarmarku Spichrzowym czy na koncercie charytatywnym w miniony weekend.

Weronika Bagniewska studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec. Przyznano jej stypendium w kwocie 1 790zł, które przeznaczy na udział w XXI Zakopiańskiej Akademii Sztuki.

„Cieszę się, że miasto może wspierać młodych, uzdolnionych artystów. Mam nadzieję, że to stypendium posłuży im w dalszym rozwoju i przyczyni się też do promocji naszego miasta.” mówił prezydent Maciej Glamowski.

Stypendia artystyczne w dziedzinie kultury i sztuki przyznawane są dwa razy w roku.

Beata Adwent
Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany