Weekendowa oferta Centrum Kultury Teatr

fot. UM Grudziądz
Centrum Kultury Teatr zaprasza na kolejne weekendowe wydarzenia kulturalne, które odbędą się 10 i 12 maja. W piątkowy wieczór z komediowym programem w klubie Akcent wystąpią stand-uperzy, Tomasz Kołecki i Kamil Ozimiński. W niedzielę zainteresowani będą mogli zajrzeć za kulisy teatru i wysłuchać koncertu przygotowanego przez zespoły Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Harmonogram:
 

10  maja    Klub Akcent

Stand-up   - wieczór komediowy

Wystąpią: Tomasz Kołecki i Kamil Ozimiński

wieczór poprowadzi Tomasz Kwiatkowski
godz. 19.30        bilety 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu występu)

 

Tomek Kołecki - ciągle dzierżący tytuł najmłodszego, profesjonalnie działającego komika w Polsce. Zwany również Najmłodszym Człowiekiem na Świecie, co mnie osobiście bawi setnie i nigdy nie przestanie. O Tomku, gdy szykowałem materiały na organizowane przez siebie imprezy, zawsze pisałem i nadal tak uważam, że bardzo skutecznie łączy naszą melancholię na temat młodości ze swoim, tą młodością, rozczarowaniem. Skutecznie wytyka absurdy z jakimi przychodzi się mierzyć młodym ludziom, których edukacja w najmniejszym stopniu nie przygotowuje na samodzielne życie poza domem.

Sam Tomek jest dość charakterystycznym przedstawicielem swojego pokolenia - idzie przez życie przebojem, raczej bez lęku, przekonany mocno o tym, że jest dla niego miejsce wśród gwiazd. Wszyscy inni zdają się mu zaś wierzyć, bo ciężko się oprzeć jego scenicznej charyzmie. Nie chcę powiedzieć, że porywa za sobą tłumy, ale na pewno wszyscy czekamy na to, żeby zobaczyć co z tego wszystkiego wyniknie.

 

Kamil Ozimiński - założyciel i aktywny występujący Stand-up Łódź. Na scenie od 2012 roku. Bez większych tudzież jakichkolwiek sukcesów. Mocno specyficzny zawodnik, którego występy również wpadają w tę kategorię. Nie ma dla niego tematu, z którego nie można żartować, dlatego należy przygotować się na wszystko i na nic.

12 maja      Teatr
 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
- zwiedzanie Teatru
godz. 14.30, 15.30           wejściówki (do odbioru w kasie Teatru od 23 kwietnia)

 

W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzania kulis Teatru, które odbyło się w ramach Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej już w maju powracamy z zaproszeniem.

 

 „Teatr od kulis, czyli zwiedzanie zaplecza teatru” to doskonała okazja, aby pokazać gmach teatru i nowo wyremontowaną salę widowiskową. Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania budynku z przewodnikiem w dniu 12 maja w godzinach 14.30 oraz 15.30.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie teatru.

UWAGA!!!! ilość miejsc ograniczona.

12  maja     Teatr


Koncert Niedzielny
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu

„W połączeniu z duszą…” - JOANNA MADIVA ŻURAŃSKA (malarstwo)

godz. 12.00      bilety 15 zł

Choć świat zanurza się w wiosennej zieleni i wszystko wkoło kusi do spacerów, rowerowych przejażdżek lub działkowej beztroski, to jednak jest jeszcze inna piękna przestrzeń, w którą warto czmychnąć. Muzyka klasyczna w ramach Koncertów Niedzielnych w Teatrze była, jest i będzie enklawą wysmakowanego piękna oraz antidotum na wszelkiej maści smutki lub podkreśleniem tej radości, która już gdzieś w duszy gra.Tym razem Centrum Kultury Teatr kończy cykl Niedzielnych Koncertów w sezonie kulturalnym 2018/19 występem artystycznym w wykonaniu zespołów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Ta kuźnia młodych talentów naszego miasta zaprezentuje rewelacyjne osiągnięcia m.in. Kwartetu smyczkowego, Orkiestry dętej, Chóru oraz Orkiestry smyczkowej.

Krótko mówiąc ten Koncert Niedzielny będzie prawdziwym zastrzykiem muzycznej energii.

Wystąpią:

  • chór szkolny (przygotowanie - Iwona Misztal)
  • chór II stopnia (przygotowanie - Gizela Łazicka)
  • trio saksofonowe (przygotowanie - Dariusz Dobosz)
  • zespół akordeonowy (przygotowanie - Tomasz Kwiatkowski)
  • kwartet smyczkowy (przygotowanie - Tadeusz Linowski)
  • orkiestra smyczkowa (przygotowanie - Piotr Jankowski)
  • orkiestra dęta (przygotowanie - Dariusz Dobosz)

Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany