Wydarzenia w bibliotece

Poproszę o zamieszczenie informacji o wydarzeniach
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
241
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
  • "Słowa pędzlem malowane"
       W piątek 13 marca o godz. 17:00 w Filii nr 3 na Strzemięcinie odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Michała Hawełk

Michał Hawełko jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Maluje od 1998 roku. Tworzy obrazy głównie techniką olejną o tematyce martwej natury i pejzaży. W chwili obecnej swoją pasję malarską wykonuje w pracowni w domu. Z czasem oprócz techniki olejnej włączył również pastel z motywami architektonicznymi. Swoje prace wystawiał m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych w Grudziądzu, Triennale Jednego Dzieła w Grudziądzu, Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, na Zamku w Radzyniu Chełmińskim, Jarmarku Spichrzowym w ramach Dni Grudziądza i Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku. Prace prezentuje na profilu na Facebooku, Instagramie, na kanale na YouTubie oraz na stronie: www.obrazy.grudziadz.com.pl.

Obrazy będzie można podziwiać w godzinach otwarcia filii do 14 kwietnia br.
  • Spotkanie z Martą Lewandowską-Mróz
W poniedziałek 16 marca br. o godz. 18:00 Filia nr 13 zaprasza na spotkanie z Martą Lewandowską-Mróz, promującą powieść "Róża i ludzie miasta". W tym dniu filia czynna w godz. 10:00-16:00

Miłość autorki do języka zaczęła się zgodnie z przysłowiem: "cudze chwalicie, swego nie znacie" – czyli od filologii angielskiej. Kilka lat po ukończeniu studiów okazało się, że ojczysty język stał się jej szczególnie bliski. Bawiąc się jego wieloznacznością, grą słów, metaforami i neologizmami zaczęła tworzyć obrazy wielowymiarowej rzeczywistości. Marta Lewandowska jest autorką zbioru opowiadań lirycznych "Sztuka kochania... siebie w 15 aktach", wzbogaconych zmysłowymi zdjęciami fotografika Mariusza Nasieniewskiego. Powieść "Róża i ludzie miasta", wydana w 2019 roku, to emocjonująca historia o odkrywaniu siebie samej, dążeniu do poznania własnej duszy i tożsamości.

Czytelnicy mogą zapoznać się z Jej tekstami na stronie: www.dotykemocji.pl
  • "Leo Wójcik - wspomnienie"
18 marca⋅(środa) o godz. 14:00 Filia nr 13 zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej "Leo Wójcik - wspomnienie".

Fotografia była wielką pasją Leo Wójcika. W swoim kadrze uwieczniał grudziądzkie imprezy kulturalne, uroczystości patriotyczne i wojskowe, zwłaszcza zjazdy kawalerzystów.   Wystawa organizowana wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Oddział na Lotnisku. Kuratorami wystawy są Mariusz Walesa i Aleksandra Szymczyk.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
241
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany