27 listopad 2019

Bezpieczne zakupy w sklepach internetowych

Już niedługo rozpocznie się szał przedświątecznych zakupów. Coraz bardziej popularne, zwłaszcza w tym okresie, stają się zakupy przez internet. Wiele osób zakupy prezentów dla najbliższych robi na aukcjach czy sklepach internetowych. Jest to bardzo wygodne, gdyż nie ruszając się z domu, można zamówić dowolny produkt z dostawą pod wskazany adres. Należy jednak pamiętać, że w sieci również możemy „spotkać” oszustów.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W ostatnim czasie, biuletyny brodnickiej komendy wypełniło kilka zgłoszeń od osób, które zostały oszukane podczas zakupów przez Internet. W większości oszustwa dotyczyły zakupów telefonów komórkowych i innych przedmiotów elektronicznych. Kupując przez Internet, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznych zakupów:

  • pospiech, jest złym doradcą, wybierz moment, kiedy będziesz mieć kilkanaście minut na spokojne sprawdzenie kontrahenta i jego oferty, sprawdź komentarze o sprzedającym. Brak komentarzy pozytywnych lub ich niewielka ilość powinna wzbudzić czujność.
  • zapoznaj się zasadami sprzedaży i zakupów przedmiotów, nawiąż kontakt ze sprzedawcą, najlepiej, jeżeli wyślesz maila z prośbą o odpowiedź.
  • nie dajmy się skusić na „okazyjnie tanie” oferty. Rażąco niska cena towaru, powinna wzbudzić twoją czujność.
  • przechowujmy całą korespondencję do momenty pozytywnego zakończenia transakcji.
  • jeżeli mamy jakieś wątpliwości co do uczciwości sprzedawcy, to poinformujmy administratora serwisu.
  • zanim wpłacisz pieniądze na konto sprzedawcy, zastanów się nad płatnością przy odbiorze, jest to bezpieczna forma płatności, wówczas możemy sprawdzić przesyłkę przy kurierze, a w przypadku oszustwa spisać protokół i zawiadomić Policję.


Jeżeli jednak zdarzy się przypadek, kiedy ktoś zostanie pokrzywdzony przez internetowego przestępcę, to należy taki przypadek zgłosić Policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany