16 grudzień 2019

Wiosna, lato, jesień, zima - wybieraj odzież z bio-bawełny z Kauflandem

Kaufland w ubraniach marek własnych oferuje swoim klientom najwyższej jakości, certyfikowaną bio-bawełnę posiadającą certyfikat GOTS. Jest on gwarancją ekologicznej i społecznie odpowiedzialnej produkcji tekstyliów. Z takich tkanin produkowana jest odzież marek własnych Kauflandu, takich jak: Newletics, Oyanda, Kuniboo, Townland i Hip & Hopps.
REKLAMA
GOTS czyli Globalny Standard Tekstyliów Ekologicznych (ang. Global Organic Textile Standard), to zbiór wytycznych gwarantujących zrównoważoną produkcję wyrobów włókienniczych – od pozyskania surowców naturalnych, poprzez produkcję przyjazną dla środowiska i ludzi, aż po przejrzyste oznakowanie. Cały cykl produkcyjny podlega surowym wymaganiom, dzięki którym możliwe jest zapewnienie najwyższej jakości wytwarzanych tkanin w poszanowaniu dla przyrody i człowieka.

Bawełna wykorzystywana do produkcji tkanin w produktach marek własnych Kauflandu posiada certyfikat GOTS i powstaje z włókien roślin pochodzących z upraw ekologicznych, w trakcie ich wzrostu nie stosuje się niebezpiecznych pestycydów, środków grzybobójczych czy innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Nie stosuje się nasion modyfikowanych genetycznie. W całym procesie produkcyjnym dba się o niskie zużycie wody i energii oraz minimalizuje emisje gazów cieplarnianych.


Zobowiązanie sieci Kaufland w obszarze tekstyliów 

W firmie Kaufland certyfikacja GOTS jest częścią działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w obszarze tekstyliów. Niektóre produkty tekstylne marek własnych Kaufland posiadają dodatkowe certyfikaty, które są potwierdzeniem dodatkowych właściwości tych materiałów, jak np. OEKO-TEX. Dodatkowo sieć wymieniła opakowania produktów tekstylnych marki własnej Kuniboo z plastikowych na kartonowe z certyfikatem Forest Stewardship Council FSC.

- Odpowiedzialność ekologiczna i społeczna spoczywa na nas wszystkich. Tylko jeśli wszystkie podmioty publiczne i prywatne zaangażują się w te działania, jesteśmy w stanie coś zmienić. Do tego miedzy innymi odnosi się hasło naszych działań CSR, które nam przyświeca i brzmi „Zróbmy to Razem”. Jako jedna z największych sieci handlowych w Polsce, a zarazem producent jesteśmy świadomi swojej odpowiedzialności wobec człowieka i środowiska naturalnego. Dlatego też przy produkcji stawiamy na jakość oraz bezpieczeństwo oferowanych produktów, a przy tym minimalizujemy negatywny wpływ, jaki ta produkcja może wywierać na środowisko – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Co więcej firma Kaufland przyłączyła się także do prowadzonej przez Greenpeace kampanii "Detox" i zobowiązała się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego w produkcji tekstyliów i butów.


Marki własne Kaufland z certyfikatami

Tekstylia marek własnych w sieci Kaufland posiadają certyfikat GOTS i są wytworzone z bio-bawełny. Wśród nich znajdziemy np. sportową markę Newletics, która oprócz wspomnianego certyfikatu, posiada także system OEKO-TEX. W ofercie dostępna jest także modna odzież damska marki Oyanda oraz męska - Townland. Klienci mogą także skorzystać z szerokiego asortymentu ubrań dla dzieci i niemowląt, które podlegają niezwykle restrykcyjnym kontrolom, a ich jakość i bezpieczeństwo jest potwierdzone przez  niezależne instytuty jakości. Dla dzieci w wieku szkolnym Kaufland opracował nowoczesną markę odzieżową do noszenia na co dzień Hip & Hopps. Linia Kuniboo jest z kolei przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci. Produkty te są w stałym asortymencie, dostępnym przez cały rok, który jest regularnie uzupełniany przez modne ubranka sezonowe, o zróżnicowanych krojach.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-21 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany