20 maj 2020

Stopniowo wraca funkcjonowanie oddziałów szpitala

fot. UM Grudziądz
W Polsce zmniejsza się liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 wymagających hospitalizacji. Ministerstwo Zdrowia podjęło więc decyzję o rozpoczęciu "odmrażania " szpitali jednoimiennych . Proces ten rozpocznie się także w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Od 1 czerwca oddział chorób wewnętrznych, oddział neurologiczny, oddział onkologii klinicznej, oddział pulmunologiczny, oddział chirurgii naczyń,oddział neurochirurgiczny, oddział kardiologii i kardiochirurgii oraz oddziały psychiatryczne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży wznawiają udzielanie świadczeń medycznych Pacjentom niezakażonym koronawirusem.

Aby zapewnić możliwie najwyższe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi, konieczne jest odseparowanie Pacjentów niezakażonych od Pacjentów, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Dlatego część wznawianych oddziałów przeniesiona zostanie do budynku "O". Oddziały psychiatryczne pozostaną w swojej dotychczasowej lokalizacji czyli w budynku "M".

Pacjenci do oddziałów, które wznawiają swoją działalność od 1 czerwca dla osób niezakażonych koronawirusem przyjmowani będą tylko w trybie planowym. Do wspomnianych oddziałów przyjmowani będą tylko ci Pacjenci, których wynik testu w kierunku zakażenie SARS-CoV-2 jest ujemny. Personel poszczególnych oddziałów będzie kontaktował się Pacjentami informując ich o terminach hospitalizacji oraz o konieczności wykonania testu w kierunku zakażenia koronawirusem.

O wznowieniu kolejnych oddziałów dla Pacjentów niezakażonych SARS-CoV-2 będziemy informować na bieżąco.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany