Wydarzenia

Koncert Noworoczny: Ewa Bem i Eljazz Big Band w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

dodano 2022-10-03 11:13:29
rozpoczęcie:
2023-01-07 17:00
miejsce:
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz, ul. Teatralna 1
bilety:

Nowy rok tradycyjnie przywitamy KONCERTEM NOWOROCZNYM, który od wielu lat bawi i wzrusza grudziądzką publiczność. Na rozpoczęcie 2023 roku wystąpią dla Państwa gwiazdy polskiej sceny jazzowej: Ewa Bem, Jacek Kotlarski oraz Józef Eliasz z zespołem Eljazz Big Band. Gwiazdą wieczoru będzie pierwsza dama polskiego jazzu - Ewa Bem. Wokalistka swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na polskim rynku muzycznym tamtych czasów. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej. Ponieważ atutem programów muzycznych Artystki jest różnorodność jej repertuaru, nie ulega wątpliwości, że z tak znamienitym składem artystycznym, Koncert Noworoczny zapowiada się niezwykle interesująco.

Jacek Kotlarski to muzyk, który po raz pierwszy wystąpi w Grudziądzu, a który od lat zachwyca polską i światową publikę. Jako wokalista sesyjny nagrywał z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Herdzin czy Zbigniew Wodecki. Śpiewał także w wielu programach telewizyjnych i uczestniczył w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej. Zespół "Eljazz Big Band" to bydgoska formacja, która uzyskała wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Muzycy mogą pochwalić się zwycięstwem na Ogólnopolskim Konkursie Big Bandów w Nowym Tomyślu, ogólnopolskiej Famie oraz zdobyciem "Złotej Tarki" na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Na stałe współpracuje z Centrum Kultury Teatr, będąc gwiazdą niejednego artystycznego przedsięwzięcia.

EWA BEM
Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Markiem Blizińskim czy Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r., z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Najczęściej występuje z zespołem Andrzeja Jagodzińskiego, ale koncertuje także z czołowymi polskimi big bandami.

JACEK KOTLARSKI
Urodzony 05.09.1970 roku w Wolsztynie. Absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki (rok 1989), następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu (1992), aż w końcu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu (2017). Od roku 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, biorąc kolejno udział w spektaklach : Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Deszczowa Piosenka, Ale Musicale, Mamma Mia oraz Piloci. Posiada na swoim koncie szereg solowych recitali i koncertów z towarzyszeniem zarówno własnego combo instrumentalnego jak i wielu orkiestr filharmoników polskich. Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi artystami jak: Irena Santor, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, etc. Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje, Idol, Zacisze Gwiazd. Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy etc).

ELJAZZ
"ELJAZZ BIG BAND" został powołany do życia w maju 1999r. przez jazzmana, perkusistę, bandleadra, animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Orkiestra jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach tj. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego - ZŁOTA TARKA, występowała w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy i wielu innych.

"Eljazz Big Band" współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą czy Adamem Wendtem. W swoim macierzystym bydgoskim klubie Eljazz, od jedenastu lat występuje w czwartek, wpisując się tym samym jako ważny symbol muzyczny miasta i regionu. Eljazz Big Band nagrał płytę pt. "Wspomnienia", przedstawiającą piosenki okresu lat międzywojennych, na której partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje tak wśród miłośników, jak i krytyków. Z tym programem orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych.

Najnowszy projekt "W Rytmie Chopina" jest najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym biorą udział wybitni aranżerzy i soliści. Utwory Fryderyka Chopina napisane na big band i orkiestrę symfoniczną ukazują kunszt i piękno wielkiego kompozytora, w zupełnie innej, nowatorskiej szacie.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Ewa Bem
artyści:
Ewa Bem
Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Grudziądz
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-02-11 10:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 12:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany