5 maj 2019

Miliardy euro dla polskich firm

Środków z funduszy na wsparcie B+R w polskich firmach nadal jest dużo i nie zabraknie ich do końca obecnej perspektywy. Mocnego wsparcia działalności badawczej można również oczekiwać w ramach kolejnego budżetu UE.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

- Obecna perspektywa jest bardzo ambitna, bo środki przeznaczano głównie na projekty B+R. W Polsce podaż tych projektów nie jest wysoka. Są to projekty wymagające, wieloletnie i obciążone ryzykiem. Realizacja prac B+R jest często zawieszana czy przerywana, co skutkuje powrotem środków do budżetu. To sprawia, że budżet nie jest w pełni wykorzystany, ale z drugiej strony możemy być pewni, że nadal warto starać się o dotacje i że możemy spodziewać się kolejnych konkursów również w przyszłym roku. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Gwizda, partner zarządzający, Biznes i Innowacje w CRIDO.

W nowej perspektywie unijnej znów będzie można pozyskać dofinansowanie na inwestycje, jednak nadal wymogiem będzie element innowacji i prac B+R.

- Z naszego doświadczenia wynika, że pierwsze konkursy organizowane są ok. 1,5 roku po ogłoszeniu nowej perspektywy, zatem środki z kolejnej perspektywy będą dostępne dla przedsiębiorców dopiero pod koniec 2021 r. lub nawet w 2022 r. Co ciekawe Unia Europejska postanowiła zrobić krok wstecz i znów będzie można otrzymać dofinansowanie na projekty inwestycyjne w dużych firmach. - wyjaśnia ekspert CRIDO.

Polska znów będzie największym beneficjentem, a do przedsiębiorców trafi nawet 72,5 mld EUR.

źródło: MarketNews24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany