40 lat minęło...Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 7

fot. UM Grudziądz
40-lecie powstania obchodziła Szkoła Podstawowa nr 7 im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Dzisiejszego popołudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. Akademię uświetniła znakomita część artystyczna w wykonaniu uczniów, absolwentów oraz śpiewających nauczycieli.
REKLAMA

40 lat to piękny wiek. Przez ten czas Szkole Podstawowej nr 7 udało się stworzyć cos niezwykłego. W piątek odbył się uroczysty jubileusz placówki. 40-lecie szkoły było okazją do podzielenia się wspomnieniami, ale także do złożenia podziękowań tym wszystkim, którzy to piękne święto przygotowali.

40 lat minęło, jak jeden dzień. Z perspektywy tego co minęło to okres krótki. Jednakże biorąc pod uwagę to, co działo się w tych murach, każdy dzień przyniósł coś nowego” – powiedziała Dyrektor Szkoły Ewa Gawrział.

Podkreśliła. że to jubileuszowe spotkanie z udziałem władz miasta i powiatu, sympatyków szkoły oraz społeczności szkolnej, w tym obecnych nauczycieli, nauczycieli emerytowanych oraz uczniów i przedstawicieli rodziców, jest okazją do wspomnień i wzruszeń. Urząd Miejski w Grudziądzu reprezentował Wiceprezydent Szymon Gurbin, Sekretarz Andrzej Cherek, Dyrektor Wydziału Edukacji Kamila Melkowska-Lemke oraz Dyrektor Promocji i Wizerunku Miasta Michał Czepek.

Wiceprezydent Szymon Gurbin podczas składania gratulacji zwrócił się do uczniów – „Korzystajcie z tego niezwykłego czasu, który teraz macie. Absorbujcie mądrość i emanujcie swoją młodzieńczą radością. Rozwijajcie swoje młodzieńcze skrzydła, bo macie do tego w tej szkole doskonałe warunki. Nauczyciele niech w tym locie do dorosłości Was chronią, aby w tym pięknym, a czasami szalonym locie, się nie porozbijać”.

Obchody uroczystości wzbogacone były o część artystyczną, podczas której wykonano utwory najznakomitszych artystów oraz wyrecytowano wzruszające wiersze. Z mikrofonem wystąpili zarówno dzieci oraz młodzież, jak i absolwenci szkoły. Swoją wdzięczność wyrazili także nauczyciele SP7 wykonując wspólnie piosenkę napisaną specjalnie na tę okazję.

Absolwenci szkoły nie zapomnieli o tych, którzy już odeszli. Podczas uroczystości wspomniano i podziękowano za trud pracy nieżyjącym już wicedyrektorom oraz nauczycielom.

Przekazano szkole nowy sztandar, którego fundatorem była Rada Rodziców. „Niech będzie to symbolem wspólnych wartości naszej społeczności szkolnej.” – powiedziała Pani Karolina, przedstawicielka Rady Rodziców. Nowy sztandar SP 7 przymocowany jest do bukowego drzewca. Tkanina została obszyta srebrną taśmą z frędzlami, a główny awers posiada granatowe tło, na którym znajduje się wyszywany znicz olimpijki, pod którym umieszczono koła olimpijskie. Wszystkie te elementy nawiązują do biografii patrona szkoły. Sztandar poświęcił proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Grudziądzu ks. Marek Borzyszkowski.

Szkoła Podstawowa nr 7, mieszcząca się przy ul. Janusza Korczaka 23, wyróżnia się wysokim poziomem kształcenia, a uczniowie uzyskują dobre wyniki podczas egzaminów zewnętrznych. Mocną stroną placówki jest przemyślany program zajęć i inicjatyw pozalekcyjnych. To dzięki temu szkoła zapisuje się na kartach historii Grudziądzas.


Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany