23 październik 2019

SP nr 4 zyskało nową strefę rekreacyjno-edukacyjną

fot. UM Grudziądz
W środę nastąpiło uroczyste otwarcie „Bezpiecznej i przyjaznej strefy”. Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstał plac rekreacyjno-edukacyjny. Dzięki nowej strefie mieszkańcy osiedla Owczarki będą mogli aktywnie spędzać czas wolny. 
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

23 października w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Jaśminowej odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej inwestycji w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Powstała – zwłaszcza z myślą o najmłodszych – Bezpieczna i przyjazna strefa, która obejmuje plac rekreacyjno-edukacyjny. Zadanie wygrało w okręgu Owczarki. „Bardzo się cieszę, że dzięki państwa aktywności, zaangażowaniu i integracji, nasze miasto tak bardzo się zmienia. Wasze osiedle jest tego najlepszym przykładem.” – mówił Maciej Glamowski.

Celem projektu było stworzenie bezpiecznej i użytecznej bazy rekreacyjno-edukacyjno-wypoczynkowej dla dzieci szkolnych oraz dla społeczności osiedla Owczarki. Teren przy szkole jest dostępny przed południem dla uczniów, a do zmroku – otwarty dla środowiska lokalnego.

Dzieci będą tu spędzać czas na świeżym powietrzu, między zajęciami, a po południu mogą też korzystać z niego mieszkańcy naszego osiedla.” – mówi Kamila Ziętarska, pomysłodawczyni projektu.

Na trawiastym terenie położono nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz utworzono plac do gier edukacyjnych i ruchowych stworzonych z płyt SBR. Projekt obejmował również doposażenie miejsca przy boisku w 6 ławek i 2 kosze. Na nowym placu dzieci mogą spędzać bezpiecznie przerwy i odbywać niektóre lekcje wf-u, zajęcia rekreacyjne oraz grać w gry edukacyjne.

Wniosek powstał z potrzeby kontynuacji i dalszej rozbudowy istniejącego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr4.

Powstałe udogodnienia to osiągnięcia nas wszystkich – mieszkańców osiedla Owczarki – bo wspólnie ustalamy projekty i wspólnie głosujemy. Jest to ogromna integracja całego naszego społeczeństwa. Jest to da nas niezwykle ważne, że możemy decydować, co powstanie na terenie naszego osiedla.” – mówiła Dyrektor SP nr 4 Lidia Rodzaj.

Ze względu na uroczysty charakter zaproszono wszystkich, którzy przyczynili się do otwarcia tej nowej strefy. Obecni byli m.in. Prezydent Maciej Galmowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman, inicjatorka projektu Kamila Ziętarska, pomysłodawczyni projektów z lat poprzednich Małgorzata Kaniecka oraz zastępca prezesa firmy Techstal Sp. z o.o. Marcin Drewek.  

 

Wnioskodawcą i pomysłodawcą projektu była Pani Kamila Ziętarska. Całkowita wartość projektu wyniosła 119 000,00 złotych.Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany