Komunikacja / Transport artykuł sponsorowany
9 październik 2020

Już nie musisz mieć samochodu na własność. Polacy coraz chętniej wybierają inne formy użytkowania pojazdów

Posiadanie własnego samochodu to wygoda, ale też wiele obowiązków i wydatków. Ubezpieczenie, przeglądy, serwisowanie, formalności, a przede wszystkim duży jednorazowy koszt zakupu pojazdu – te czynniki mogą zniechęcić do posiadania auta. Jednak dziś kierowca ma już wiele możliwości na to, by komfortowo podróżować samochodem, bez konieczności jego kupowania.


Pojazdy służbowe, car sharing czy wypożyczalnie aut to już stały element polskiego rynku motoryzacyjnego. Nowością jest natomiast wynajem długoterminowy pojazdów z pełnym pakietem usług dla klientów indywidualnych. Taką ofertę wprowadził niedawno Arval.

Dotychczas z tego typu ofert mogły korzystać wyłącznie firmy. Dzięki temu ich właściciele nie musieli inwestować jednorazowo dużej kwoty w zakup pojazdu. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego rozwiązania także dlatego, że wynajem nie wiąże się z ukrytymi opłatami. Już po 3 latach można też zmienić auto na nowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Teraz wynajem długoterminowy stał się dostępny także dla osób fizycznych.

Własny samochód vs wynajem długoterminowy

Wynajem konsumencki to rozwiązanie od niedawna obecne na polskim rynku, które zapewnia użytkownikowi niezwykłą wygodę korzystania z auta. Do wielu korzyści dostępnych w tej ofercie, klienci indywidualni wcześniej nie mieli dostępu. Zobaczmy więc, jak wynajem różni się od posiadania auta:

Samochód na własność
 • Duży jednorazowy wydatek
 • Konieczność opłacenia ubezpieczeń
 • Koszty serwisowania i przeglądów
 • Koszt zakupu i wymiany opon zimowych
 • Utrata wartości samochodu z biegiem czasu
 • Wymiana auta na nowe wymaga sprzedaży poprzedniego

Wynajem długoterminowy samochodu
 • Atrakcyjna miesięczna rata
 • OC i AC zawarte w racie
 • Przeglądy, serwisowanie, assistance i auto zastępcze zawarte w racie
 • Opony zimowe i ich wymiana zawarte w racie
 • Użytkownik nie martwi się utratą wartości
 • Po 36 lub 48 miesiącach użytkownik zmienia auto na nowe i nie martwi się o sprzedaż poprzedniego

W przypadku wynajmu długoterminowego z pełną obsługą, użytkownik płaci jedną ratę miesięczną, zawierającą wszystkie koszty, które standardowo musi opłacać właściciel auta.

Już sam koszt ubezpieczenia, który kierowca musiałby ponieść w przypadku zakupu lub leasingu samochodu, odpowiada wysokości 2-3 rat. Także przeglądy, szczególnie w przypadku marek premium, to duży, coroczny wydatek. Co ważne, użytkownik wynajętego pojazdu oszczędza też dużo czasu, który musiałby poświecić na załatwianie formalności lub umawianie się na wizyty serwisowe. Np. w firmie Arval takie sprawy, jak umówienie się na wymianę opon lub przegląd, można załatwić kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej.

W praktyce, podpisując umowę wynajmu długoterminowego, kierowca wszystkie obowiązki i koszty oddaje w ręce firmy leasingowej, a sam może po prostu czerpać przyjemność z jazdy nowym autem.

Liczne korzyści sprawiają, że wynajem długoterminowy zyskuje na popularności. Podobnie jak przekonaliśmy się do wypożyczania aut podczas wakacji albo wynajmu na minuty, teraz zaczynamy rozumieć, że samochód nie musi być naszą własnością, by spełniał swoje codzienne funkcje. Rynek motoryzacyjny zmienia się tak szybko, że nie chcemy już jeździć jednym autem przez 10 czy 15 lat. Tak jak w przypadku smartfonów, również w kwestii samochodów chcemy nadążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego tak atrakcyjną alternatywą jest wynajem pojazdu na 3 lub 4 lata, a później wymiana auta na nowe. W najbliższych latach możemy się spodziewać prawdziwego boomu na ten rodzaj usług, zwłaszcza odkąd rozwiązanie to stało się dostępne dla klientów indywidualnych.

Szukasz samochodu i chcesz skorzystać z wynajmu konsumenckiego? Masz dodatkowe pytania? Zajrzyj na stronę: https://leasing-konsumencki.arval.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany