Weź udział w konkursie o Złotą Karawkę!

fot. UM Grudziądz
Zapraszamy do udziału w konkursie nalewek, organizowanego w ramach Festiwalu Przypalanka. Uczestnicy konkursu powalczą o złotą, srebrną i brązową karafkę oraz wyróżnienie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Nalewki i likiery należą do grona kulinarnego dziedzictwa Grudziądza. W naszym mieście do wybuchu II wojny światowej działało kilka konkurencyjnych fabryk alkoholi, z których najsłynniejszą była Fabryka Wódek i Likierów Alojzego Ruchniewicza. Produkty z tej fabryki były nagradzane złotymi medalami na wielu wystawach przemysłowych, a napis Grudziądz na etykietach wykonanych po polsku rozsławiał nasze miasto jeszcze w czasach zaborów.

Tradycja wyrobu nalewek w Dolinie Dolnej Wisły jest bardzo długa i wciąż żywa. Wielu amatorów produkuje specjały oparte na ziołach, owocach i miodzie, korzystając z dawnych przepisów i strzeżonych rodzinnych receptur. Aby zachować te receptury od zapomnienia, zapraszamy wszystkich producentów do udziału w konkursie na najlepszą nalewkę Festiwalu.


Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Festiwalu Przypalanka, tj.: www.przypalanka.grudziadz.pl

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Pani Adrianna Klimkiewicz, Wydział Promocji i Wizerunku Miasta, tel. 56 45 10 457, e-mail: a.klimkiewicz@um.grudziadz.pl

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany