Inwestycje MPGN

fot. UM Grudziądz
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami Leszek Czaplewski podpisał umowy z wykonawcami na przygotowanie dokumentacji konserwatorskiej dla sześciu spichlerzy oraz budowę spopielani zwłok przy Cmentarzu Komunalnym w Kobylance.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

„Oprócz rewitalizacji planujemy zmianę funkcji użytkowej spichlerzy. Dotychczas pełniły one funkcję mieszkalną, teraz planujemy wprowadzić tam funkcje biurowe bądź usługowe” mówił w trakcie spotkania Prezes Leszek Czaplewski.

W ramach przygotowywanej przez Panią Annę Zarębę z Pracowni Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Toruniu dokumentacji, uwzględnione zostaną zalecenia konserwatorskie tak, aby po rewitalizacji spichlerze nie utraciły swojej zabytkowej wartości. Prace obejmują wykonanie badań architektonicznych na podstawie odkrywek sondażowych poszczególnych warstw malarskich a także sporządzenie inwentaryzacji konserwatorskiej budynków. W ramach tej dokumentacji zapewnione zostaną wszelkie pozwolenia konserwatorskie na przeprowadzane badania a także na zmianę sposobu użytkowania tych budynków. Łączny koszt przygotowania dokumentacji konserwatorskiej wyniesie 49,5 tys. zł. Termin realizacji tego projektu to koniec września 2020 r.

„Przystępujemy do kolejnego etapu rewitalizacji ul. Spichrzowej. To konsekwentne działania, które podejmujemy. Spichlerze są naszą perełką i chcemy aby odpowiednio się prezentowała. W tym roku udało nam się wyremontować dwa dachy na spichlerzach oraz elewację jednego. Ul. Spichrzowa zaczyna tętnić życiem. Regularne wydarzenia skupione wokół tej części miasta oraz Spopielarnię zwłok przy Cmentarzu Komunalnym wybuduje Zakład Remontowo-Budowlany Rem-Bud z Grudziądza. Wartość inwestycji to blisko 2,4 mln zł. W budynku powstanie instalacja kremacyjna wyposażona w nowoczesne sprzęty, takie jak: piec, podnośnik do wprowadzania trumny oraz urządzenie do schładzania prochów. Mieszkańcy okolic ul. Jaskółczej w Grudziądzu nie muszą martwić się o jakość powietrza. MPGN przekonuje, że współczesne piece kremacyjne nie są zagrożeniem dla środowiska, gdyż proces kremacji zwłok jest całkowicie nieszkodliwy dla otoczenia. Inwestycja rozpocznie się na początku roku.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany