6 lipiec 2020

Kino pod chmurką

fot. UM Grudziądz
Dla miłośników kina przygotowano prawdziwą filmową ucztę. W dwa lipcowe piątki Centrum Kultury Teatr zaprasza na Leśne kino z DKF-em. Poza tym przygotowało dla mieszkańców pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Pierwszy seans 17 lipca.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
870
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W ramach Lata na Starym Mieście, Centrum Kultury Teatr przygotowało dla mieszkańców Grudziądza wiele atrakcji. Wśród nich m.in. koncerty, wystawy i spektakl uliczny. W harmonogramie nie mogło zabraknąć rozrywki dla kinomaniaków. W programie zaplanowano trzy propozycje: „Nasze jutro” w reżyserii Cyril Dion i Melanie Laurent, „Zawód: kobieciarz” reż. Olivier Baroux oraz „Sherlock Jr.” Buster’a Keaton’a z muzyką na żywo. Leśne kino odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej, natomiast pokaz filmu niemego na Górze Zamkowej.

 

17.07. g. 21:00, Centrum Edukacji Ekologicznej

Leśne kino z DKF-em – „Nasze jutro” (Tomorrow), reż. Cyril Dion, Melanie Laurent, Francja

Wstęp wolny

Film oferuje fascynujące, ale też przerażające spojrzenie na przyszłość Ziemi, której realnym zagrożeniem jest rozpadający się ekosystem. Autorzy dokumentu (reżyser i producent Cyril Dion oraz aktorka Melanie Laurent) wraz z ekspertami w dziedzinach takich jak: agrokultura czy odnawialne źródła energii prognozują prawdziwie apokaliptyczne scenariusze. Tym samym nie pozostawiają nas bez odpowiedzi, ale na przykładzie już funkcjonujących w różnych częściach świata rozwiązań pokazują jak to błędne koło można powstrzymać. Jako społeczeństwo które każdego dnia korzysta z zasobów planety, powinniśmy czuć się zobowiązani do jej ochrony i odpowiedzialni za stworzenie bezpiecznego schronienia dla naszych dzieci. Stajemy w obliczu konieczności jak najszybszego wdrożenia zmian i odpowiedzi na pytanie jak chcemy aby wyglądało nasze jutro? (Źródło: http://hagi.pl/film/nasze-jutro/)


31.07. g. 21:00, Centrum Edukacji Ekologicznej

Leśnie kino z DKF-em – „Zawód: kobieciarz” (Just a gigolo), reż. Olivier Baroux, Francja

Wstęp wolny

Po przebojowych ,,Jeszcze dalej niż Północ’’ i ,,Przychodzi facet do lekarza’’ kolejna przezabawna komedia znanego francuskiego komika Kada Merada. Alex (Kad Merad) wiedzie wygodne i leniwe życie u boku wyjątkowo zamożnej kobiety. Aż pewnego dnia, po wspólnych 25 latach, Denise porzuca go dla innego i Alex traci wszystko. Szukając dachu nad głową, musi odnowić kontakty z siostrą i… jak najszybciej uwieść jakąś inną bogatą panią, bo niestety nic innego robić nie potrafi, nie ma żadnego zawodu, a w dalszym ciągu jest, a przynajmniej tak mu się wydaje, niezłym ciachem. W międzyczasie, próbując zastąpić mu ojca, udziela porad swemu 10-letniemu siostrzeńcowi, jak radzić sobie z dziewczynami przy pierwszych szkolnych miłościach. (Źródło: http://hagi.pl/film/zawod-kobieciarz/)


 

15.08., g. 20:30, Góra Zamkowa (w razie niepogody Teatr)

„DKF pod chmurką” – kino nieme z muzyką na żywo

„Sherlock Jr.” z 1924 roku, reż. Buster Keaton       

Orkiestra Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt,

Wstęp wolny

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

W programie wieczoru zaplanowano także krótki koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt. Chórzyści specjalnie na tę okazję przygotowali kilka piosenek, które kojarzą się z najlepszymi filmami. Orkiestra Ludwiga Sarskiego to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Zespół rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy muzycy OLS zmaterializowali swoje liczne pomysły na papierze nutowym. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty, potańcówki oraz wykonywanie muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 06 lipca 2020

Data edycji 06 lipca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
870
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany