3 grudzień 2019

Od czwartku oświetlą grudziądzkie ulice

fot. UM Grudziądz
W czwartek rusza Jarmark św. Mikołaja. Uroczyste otwarcie zapoczątkuje odpalenie świątecznych iluminacji na Rynku Głównym. Świetlne dekoracje rozświetlą także ulice miasta – pojawią się kolorowe lampki, świecące gwiazdki i płatki śniegu.
REKLAMA

Od 5 do 8 grudnia organizowany jest kolejny Jarmark św. Mikołaja. Przez cztery dni grudziądzki Rynek i jego okolice będą tętnić magią  świąt. Kilkadziesiąt lokalnych wystawców zaprezentuje swoje dzieła, a na ich stoiskach znajdziemy rękodzieło, zabawki, świąteczne ozdoby, ale też pierniki, naturalne miody pszczele oraz wina z różnych stron świata. Z głównej sceny wybrzmi muzyka na żywo. W trakcie jarmarku zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących. Wśród nich koncerty, wenecka karuzela dla najmłodszych, spotkanie z Mikołajem i przejazd Mikołajów na motocyklach.

 

W tym roku na grudziądzkich ulicach pojawi się wiele nowych iluminacji świątecznych. Oświetlone zostaną zwłaszcza zakątki Starego Miasta – ulica Ratuszowa, Pańska, Wybickiego czy Mickiewicza. Jednak największą magię świąt odczujemy na Rynku Głównym i na ulicy Spichrzowej, która wzbogaciła się o świecące drzewka.  Tegoroczne święta zagoszczą także na Wieży Klimek i Górze Zamkowej.

Świąteczne światełka ocieplą i ożywią nasze miasto. Ich uroczyste odpalenie będzie miało miejsce na Rynku Głównym. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 5 grudnia o godzinie 16:00.

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-31 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-08 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany