Odwiedzili Grudziądz w ramach Erasmus+

fot. UM Grudziądz
Nauczyciele z różnych zakątków świata odwiedzili pod koniec grudnia nasze miasto. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Innovative Europe”. Zagraniczni goście spędzili w naszym mieście pięć dni.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

29 listopada w Refektarzu Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z 17 nauczycielami pochodzącymi z Hiszpanii, Włoch, Turcji, Malty i Węgier. Od 25 do 29 listopada Szkoła Podstawowa nr 5 w Grudziądzu opiekowała się gośćmi w ramach realizacji projektu „Innovative Europe”.

Uczestnicy projektu podczas swojego pobytu zwiedzili zabytki i zakamarki Grudziądza.

Wasze miasto – mimo małej wielkości – jest bardzo urocze. Podczas pobytu odwiedziliśmy grudziądzkie Muzeum i jesteśmy nim zachwyceni. – mówili uczestnicy projektu Erasmus +.

Szkolna współpraca ma na celu łączenie ze sobą kultury, ludzi i odmienności.

To miasto, moje miasto, jest przykładem takiego miejsca, w którym kiedyś żyło wiele kultur, niestety to brutalnie zostało zmienione. Mosty między ludźmi zostały zburzone, dlatego cieszę się z każdej inicjatywy, która sprawia, że ludzie wyciągają do siebie ręce, łączą się ze sobą i pracują – szczególnie z młodzieżą – na rzecz wzajemnego szacunku i tolerancji. Myślę, że to grudziądzkie spotkanie będzie sprzyjało na rzecz wzajemnego zbliżania się do siebie. – podkreślił Wiceprezydent Szymon Gurbin.

W programie uczestniczą szkoły z Turcji, Hiszpanii, Malty, Węgier, Włoch oraz z Polski. Grudziądz reprezentuje Szkoła Podstawowa nr 5 im. płk. Stanisława Sitka.

W spotkaniu wzięli udział Wiceprezydent Szymon Gurbin i Dyrektor Wydziału Edukacji Kamila Melkowska-Lemke.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany