3 kwiecień 2021

Podarowali seniorom śniadania wielkanocne

fot. UM Grudziądz
Panująca pandemia nie sprzyja rodzinnym spotkaniom, dlatego, aby najstarsi grudziądzanie nie czuli się samotni, zorganizowano drugą edycję „Grudziądzkiego Śniadania Wielkanocnego dla Seniora”. Do najstarszych mieszkańców trafiło 800 pakietów.
REKLAMA
W świątecznej paczce zapakowane były tradycyjne świąteczne przysmaki, m.in. biała kiełbasa, faszerowane jajka, pasztet staropolski czy mazurek. Wolontariusze, stosując się do zasad reżimu sanitarnego, dostarczyli pakiety w Wielką Sobotę, 3 kwietnia, tak aby w niedzielę wszystko było gotowe do spożycia.

Podarunek był skierowany do mieszkańców Grudziądza powyżej 60. roku życia, którzy nie mogą liczyć na wsparcie bliskich.

W akcji wzięło udział około 40 wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz wiceprezydent Szymon Gurbin. W Wielką Sobotę seniorów odwiedzili także członkowie Stowarzyszenia Kulturalny Port, Ligii Obrony Kraju Organizacji Miejskiej w Grudziądzu, Fundacji Inicjatyw Społecznych Źródło, Stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz, Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenia Aktywnego Wypoczynku „Vacantia” oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz”. W pomoc zaangażowały się także osoby niezrzeszone w jakichkolwiek stowarzyszeniach czy organizacjach.

- To bardzo ważna inicjatywa, która przyjęła się w naszym mieście. Zapotrzebowanie jest ogromne i lista zgłaszających zapełniła się nam bardzo szybko – mówi Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 03 kwietnia 2021

Data edycji 03 kwietnia 2021

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-10-17 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany