Podziel się opinią na temat Osady Grud

fot. UM Grudziądz
5 grudnia o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie zjazdu linowego na Osadzie Grud. Jednocześnie Wiceprezydent Szymon Gurbin zaprosił mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, uwag i sugestii odnośnie zagospodarowania terenu w tym miejscu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zlecił wykonanie projektu zagospodarowania Osady Grud na Osiedlu Strzemięcin. Projekt obejmuje: renowację boiska (boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, remont trybun), budowę zaplecza socjalno – szatniowego, tor rowerowy Pump Truck, a także małą architekturę. 3 grudnia zrealizowano kolejne zadanie w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019 – „Zjazd linowy – Góra Strzemyka”. Całkowita wartość projektu wyniosła 14.000 zł. Wnioskodawcą zadania była Pani Agnieszka Jasiewicz. Zadanie polegało na doposażeniu terenu rekreacyjnego o zjazd linowy „tyrolkę” o długości 27 metrów wraz z bezpiecznym piaskowym podłożem.

Jednocześnie przypominamy, że na obiekcie powstanie kompleks zjeżdżalni rurowych (zadanie GBO 2020) oraz wyremontowany zostanie skateprk (zadanie GBO 2020).

W związku z dynamicznym rozwojem obiektu Osady Grud chcemy wyjść w Państwa kierunku i poprosić o opinie, czego brakuje, co wzbogaciło by stale rozwijającą się przestrzeń. Mieszkańcy osiedla chętnie spędzają tam wolny czas, a od niedawna mogą czuć się tam bezpiecznie, dzięki zamontowanemu monitoringu i oświetleniu w godzinach nocnych. W związku z tym nie trzeba już się obawiać dewastacji powstałych ławek i obiektów.

Więcej ławek, hamaki, wiata piknikowa, ścianka wspinaczkowa, boisko do koszykówki, wybieg dla psów, więcej urządzeń na placu zabaw, plenerowy park trampolin? Czekamy na uwagi i pomysły użytkowników obiektu – co jeszcze powinno znaleźć się na Osadzie Grud?


- Przygotowaliśmy już pewien projekt, który jest teraz konsultowany z mieszkańcami. Do 13 grudnia każdy ma możliwość zgłoszenia swoich uwag i sugestii, na co bardzo liczymy. - mówił Wiceprezydent Szymon Gurbin.

Pomysły, sugestie i opinie przekazywać można do Wydziału Komunikacji Społecznej do dnia 13 grudnia drogą mailową kos@um.grudziadz.pl, lub pisemnie do Wydziału Komunikacji Społecznej, Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, ul. Ratuszowa 1, 86-300 Grudziądz (II piętro, pok. 324).

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany