18 listopad 2020

Rewitalizacja w Parku Miejskim

fot. UM Grudziądz
Od maja do końca września Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku realizował w Parku Miejskim projekt rewitalizacji zieleni między ulicami Hallera, Cegielnianą i Aleją Wigury. Głównym celem rewitalizacji było wzbogacenie i urozmaicenie roślinności parku. Zasadzono 1 633 krzewy i drzewa, 533 róże oraz 4 600 bylin, roślin cebulowych i roślin wodnych.
REKLAMA

Rośliny zostały zasadzone w otoczeniu zbiornika wodnego, gdzie zmieniony został układ rabat i wzbogacony o wiele nowych gatunków, takich jak rododendrony, szałwia, odętka wirgilijska, pysznogłówki, geranium, lilowce. Przy deptaku spacerowym posadzono róże i macierzanki, przy polu do mini golfa rosnąć będą konwalie i barwinki. W otoczeniu Różanki pojawiły się nowe róże historyczne. Obsadzono także pnącymi hortensjami oraz geranium ramy wzdłuż metalowego płotu za polem do mini golfa. Śnieguliczki i irgi mają wyeksponować fragment budowli obronnej z czasów II wojny światowej na skarpie przy ścieżce rowerowej. Na całym terenie posadzono także 1500 tulipanów. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie roślin wodnych do stawu – będą tam rosły lilie wodne oraz kosaćce umieszone na dekoracyjnych wyspach pływających. Autorką projektu zmian jest Magdalena Biernat.  Ostateczny efekt prac widoczny będzie w przyszłym sezonie.

Łączny koszt projektu wyniósł około 45 tys. zł. Został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

Beata Adwent

Rzecznik Prasowy

Data dodania 18 listopada 2020

Data edycji 18 listopada 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany