13 październik 2019

Weź udział w biciu rekordu pierwszej pomocy

fot. UM Grudziądz
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji organizowane jest bicie rekordu Polski w ciągłej reanimacji. Celem akcji jest promowanie nauki pierwszej pomocy w całej Polsce.
REKLAMA

 

Październik jest miesiącem, w którym wyjątkowo mocno skupiamy się na naszym zdrowiu. Już od wielu lat uznajemy październik za różowy, gdyż jest to miesiąc świadomości raka piersi. W miesiącu tym obchodzimy także Dzień Dawcy Szpiku. Jednak mało osób wie, że to także część roku, w której obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Z tej okazji odbędzie się próba bicia rekordu Polski w ciągłej reanimacji. W ubiegłym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 116 342 uczestników w całym kraju. W Grudziądzu akcja odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 21 (boczna hala 125).

O 12:00 rozpocznie się Ogólnopolskie Bicie Rekordu w jednoczesnej RKO na fantomach. Aby osiągnąć sukces pierwsza pomoc musi odbywać się bez przerwy przez 30 minut na wszystkich fantomach. Po 3-4 krotnym cyklu RKO następować będzie płynna zmiana uczestników.

W ramach przedsięwzięcia odbędą się także ćwiczenia i warsztaty na fantomach.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w biciu rekordu. Jednak, aby wziąć udział w wydarzeniu należy się wcześniej zapisać u Pani Edyty Ogonowskiej, organizatorki Bicia Rekordu w SP 21 (edyta.ogonowska@wp.pl).

 

Zachęcamy uczniów, szkoły, stowarzyszenia, kluby, dzieci, młodzież i seniorów do aktywnego uczestnictwa w tej akcji.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany