31 lipiec 2020

Wirtualna tablica odjazdów

fot. UM Grudziądz
Od 3 sierpnia korzystanie z usług komunikacji miejskiej stanie się jeszcze łatwiejsze. Nowy system z pewnością ułatwi pasażerom przemieszczanie się po mieście.
REKLAMA

Zdarza się, że przejazd autobusu lub tramwaju nie zgadza się z rozkładem jazdy widniejącym na przystanku lub stronie internetowej. Przyczyną mogą być m.in. korki lub awaria pojazdu. Jednak od 3 sierpnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowej aplikacji, która usprawni codzienne podróże komunikacją miejską. To użyteczne narzędzie dla mieszkańców pozwoli sprawdzać czas przyjazdu autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym.

Aplikacja KiedyPrzyjedzie.pl to system dynamicznej informacji pasażerskiej. Zapewnia pasażerom dostęp do informacji o rzeczywistych godzinach przyjazdu na wybranych przystankach i umożliwia śledzenie aktualnego położenia autobusu lub tramwaju. Jest to możliwe dzięki danym z nawigacji, udostępnianych przez przewoźnika. Od teraz wystarczy kilka kliknięć w swoim telefonie komórkowym, żeby sprawdzić kiedy rzeczywiście przyjedzie autobus lub tramwaj. Usługa umożliwia również sprawdzenie czasu i kolejności odjazdu pojazdu z wybranego przez nas miejsca. W razie wystąpienia utrudnień w ruchu, w aplikacji pojawi się komunikat o ewentualnych awariach. Jest także narzędziem dla dyspozytorów, którzy dzięki niej mają wgląd do dokładnej lokalizacji autobusu lub tramwaju.

– Aplikacja jest usługą wykupioną przez MZK, dzięki czemu, w przeciwieństwie do innych podobnych usług internetowych, miejski przewoźnik na bieżąco będzie reagował na wszelkie zmiany i uaktualniał je w aplikacji. To gwarantuje, że pasażerowie cały czas będą mieli rzetelne informacje – mówi wiceprezydent Szymon Gurbin.

Koszt aplikacji, jaki ponosi Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. to 6559,00 złotych brutto miesięcznie. Kwota obejmuje panel dyspozytorski, czyli umożliwienie zarządzania flotą komunikacji miejskiej, aplikację dla pasażerów oraz docelowo obsługę tablic ITS i rozkłady jazdy na platformie Google.

Aplikacja jest dostępna dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformy Android, iOS i Windows Phone. Pobranie jej jest bezpłatne.

 

Jednocześnie przypominamy, że aplikacja jest na etapie wdrażania. W wypadku wystąpienia jakiś usterek prosimy o informację pod numerem telefonu 56 45 10 432 lub na adres mailowy transort@um.grudziadz.pl.

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 31 lipca 2020

Data edycji 31 lipca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany