31 lipiec 2020

Wirtualny bieg dla Bronka

fot. UM Grudziądz
31 lipca 2020 roku obchodzimy 40. rocznicę zdobycia złotego medalu przez Bronisława Malinowskiego w biegu na 3000 metrów z przeszkodami na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie. Z tej okazji prezentujemy wspomnienia osób, dla których ten bieg wciąż budzi wiele pozytywnych emocji.
REKLAMA

Materiał do obejrzenia dostępny jest tutaj – https://www.youtube.com/watch?v=9OPRIt2-nVU.

Przypominam również, że wciąż trwają zapisy na bieg główny, który odbędzie się w nowej formule. Do tej pory na bieg zapisało się ponad 150 osób, a co roku szczyt zapisów to przełom sierpnia i września.

 

BIEG GŁÓWNY

Jak będzie przebiegał bieg wirtualny?

– trzeba zarejestrować się 

– biegacze muszą przebiec/przespacerować jednorazowo 10 kilometrów

– dystans musi być pokonany między 21.09 a 04.10

– trasa wyznaczona jest indywidualnie przez każdego biegacza - może to być trasa w lesie, parku, poza miastem czy też 25 okrążeń na stadionie

– dystans oraz czas musi być zarejestrowany na jednej z aplikacji biegowych (np. Endomondo)

– swój wynik biegacz wpisuje w panelu (link otrzyma podczas zapisów), a nam przesyła screen swojego wyniku

Każda z osób, który ukończy dystans 10 kilometrów i prześle nam swój wynik otrzyma pamiątkowy medal oraz specjalną koszulkę, którą będziecie mogli nosić na co dzień (tym razem nie będzie to koszulka techniczna). O projekt dba niezawodny Mateusz Pawlik, kryjący się pod pseudonimem Las Kresek, który stworzył zeszłoroczną koszulkę Biegów.

BIEGI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE

Co roku na Stadionie Centralnym zapraszaliśmy również dzieci i młodzież, które uczestniczyły w biegach na krótszych dystansach. Niestety zdrowie, bezpieczeństwo i komfort nie pozwala nam zorganizować biegów w zwykłym formacie. Wierzymy, że spotkamy się z całymi rodzinami w ostatnią sobotę września 2021 roku, aby uczcić wyjątkową, bo 40. edycję Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego. O formule biegów dziecięcych i młodzieżowych poinformujemy pod koniec sierpnia.

BIEG RODZINNY

Najmłodsi biegacze, którzy co roku stają na starcie biegu rodzinnego (dzieci do 7. roku życia) mają okazję uczcić pamięć Naszego Bronka w sposób wyjątkowy.

Dla najmłodszych organizujemy konkurs rysunkowy. Temat to „Radość Bronka po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w Moskwie”. W przyszłym tygodniu podamy zasady konkursu – na prace będziemy czekali do 18 września. Zwycięzców w konkursie będzie 12-tu. Dlaczego aż tylu? Ponieważ wszystkie zwycięskie prace zostaną umieszczone w kalendarzu na 2021 roku, który jest związany z obchodami 40-lecia Międzynarodowych Biegów w 2021 roku. 


Tutaj znajdą Państwo regulamin oraz link do zapisów na bieg główny: https://dostartu.pl/39-miedzynarodowe-biegi-im-bronislawa-malinowskiego-v4728.pl.html
 

Tekst nadesłany: Marcin Jędrak, dyrektor 39. Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego

Data dodania 31 lipca 2020

Data edycji 31 lipca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany