13 wrzesień 2021

Wrzesień w grudziądzkim Muzeum

fot. UM Grudziądz
W najbliższy piątek w grudziądzkim Muzeum odbędzie się otwarcie wystawy „Mentorzy. Twórczość nauczycieli Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego w Grudziądzu”. Będzie to pierwsza w dwudziestoletniej historii placówki zbiorowa ekspozycja, prezentująca dokonania artystyczne byłych i obecnych pedagogów szkoły.
REKLAMAWystawa w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi zostanie otwarta 17 września 2021 r. o godz. 18.00. Wystawa ta Na ekspozycję składają się zarówno dzieła malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, instalacje artystyczne, jak i prace z zakresu projektowana graficznego. Pokazują one wszechstronność wykładowców oraz rozmaite źródła inspiracji ich twórczości, sięgające estetyki pop-artu, kultury masowej, świata natury oraz dawnego malarstwa europejskiego. Tak różnorodna pod względem środków artystycznego wyrazu i poruszanych tematów wystawa pokazuje wielowątkowość sztuki jako takiej, a także interdyscyplinarny charakter edukacji w grudziądzkiej placówce.

W wystawie wezmą udział:
Paulina Kaczor-Paczkowska
Michał Kowalski
Urszula Kulczyk
Iwona Liegmann
Katarzyna Malejka
Małgorzata Mikołajczyk
R.A.S.A.
Urszula Zacharska
Marek Zacharski

Do końca listopada w grudziądzkim Muzeum można też podziwiać wystawę „Józef Mrotek. Na skrzydłach fantazji”. Jest to monograficzna wystawa malarstwa grudziądzkiego artysty i pedagoga Józefa Mrotka. Przypadający w roku ubiegłym jubileusz siedemdziesiątych urodzin znanego w Grudziądzu artysty stał się pretekstem do zaprezentowania jego barwnej twórczości, utrzymanej w stylistyce abstrakcji i surrealizmu.

 

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 13 września 2021

Data edycji 13 września 2021

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany