Dzielnicowi reanimowali dwie osoby

W ubiegłym tygodniu doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic na ul. Narutowicza w Grudziądzu. Pierwsi na miejscu byli dzielnicowi i strażacy. Dzięki szybko podjętej akcji reanimacyjnej, uratowano życie 69-latka.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek (22.05) około godziny 9:15. Wówczas jeden z lokatorów powiadomił służby ratunkowe o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań. Pierwsi na miejsce przybyli dzielnicowi z grudziądzkiej komendy oraz strażacy. Z uwagi na bardzo duże zadymienie do mieszkania weszli strażacy w aparatach tlenowych i wynieśli z palącego mieszkania na klatkę schodową kobietę i mężczyznę. Jak się później okazało była to 94- latka i jej 69-letni syn.

Natychmiast po wyniesieniu poszkodowanych na klatkę schodową przystąpiono do udzielania pierwszej pomocy. Oboje mieszkańcy nie dawali oznak życia. Dzielnicowi w zespołach ze strażakami natychmiast przystąpili do prowadzenia reanimacji. Mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe, kobietę reanimowano do czasu przyjazdu załogi pogotowia. Poszkodowanego w ciężkim stanie przewieziono do grudziądzkiego szpitala.

Tylko dzięki szybkiej akcji mundurowych i ich wyszkoleniu w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, udało się uratować życie 69-letniemu mężczyźnie.

O wzorowej postawie mundurowych dowiedzieliśmy dosłownie przez przypadkową rozmowę. Policjanci nawet się "nie zająknęli" jak dramatyczny przebieg miała ta interwencja. Ich wspólna ze Strażakami akcja uratowała życie mieszkańcowi miasta i za to należą się im słowa uznania i podziękowań.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany