12 czerwiec 2014

Ekologiczna szttafeta rowerowa za nami

Miłośnicy rajdów rowerowych spotkali się wczoraj, tj. 11 czerwca na grudziądzkim Rynku podczas happeningu organizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. Wśród uczestników m.in. promowano komunikację rowerową oraz omawiano problemy dotyczące emisji CO2.
REKLAMA

Członkowie Arki przekonywali, że jazda rowerem np. poprawia kondycję, normalizuje poziom cukru we krwi, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Przejażdżka ułatwia kontakt z naturą, zmniejsza napięcie i stres. Daje większą swobodę i szybkość w przemieszczaniu się po mieście, oszczędza czas, nie naraża na wyczekiwanie w ulicznych korkach i wdychanie spalin. Dodatkowym argumentem jest również to, że pojazd nie wydziela spalin, a zatem ma dobroczynny wpływ na środowisko naturalne.

Ponadto, organizatorzy happeningu zachęcali grudziądzkich rowerzystów do przyłączenia się do wspólnej akcji. Zgodnie z regulaminem, do sztafety może dołączyć każdy, w każdym miejscu. Wystarczy, że osoba przejedzie 10 km na rowerze, wejdzie na stronę www.sztafetarowerowa.pl i dołączy do kampanii wpisując swoje imię i nazwisko, przejechaną trasę oraz ilość kilometrów. Przy tej okazji mile są widziane relacje i zdjęcia z podróży rowerowych, które będą zamieszczane w kronice akcji na stronie sztafety.

Przypomnijmy, Fundacja Ekologiczna Arka wraz z przyjaciółmi ruszyła znad morza wzdłuż Wisły i dotrze do jej źródeł. W 10 miastach organizuje happeningi, warsztaty i akcje medialne. Grudziądz na trasie rowerowej sztafety

Biuro Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-10-17 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany