10 grudzień 2019

Podaruj Robertowi szansę na życie

fot. UM Grudziądz
10 grudnia odbyła się konferencja prasowa dotycząca Dni Dawców Szpiku zorganizowanych dla grudziądzkiego nauczyciela Roberta Rezmera. W pomoc w zbieraniu potencjalnych dawców zaangażowało się wiele grudziądzkich szkół. Finałowa akcja odbędzie się 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 12.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono historię Pana Roberta oraz harmonogram wydarzeń towarzyszących akcji. Finałowy koncert odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 12.

– Pan Robert to nauczyciel, bardzo zaangażowany w pracę z dziećmi, otwarty, wspaniały człowiek. Zawsze brał udział w wielu uroczystościach, zawsze pomagał innym dlatego teraz to my chcemy odpłacić się tym samym. – mówi Dyrektor SP 12 Anna Hausman.

U nauczyciela na początku sierpnia zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową wysokiego ryzyka, która jest bardzo oporna na leczenie. Niestety Pan Robert nie ma w rodzinie zgodności genetycznej, więc potrzebuje dawcy niespokrewnionego. Bez przeszczepu szpiku lub komórek macierzystych rokowania nie są najlepsze.

– Stąd też nasza akcja, którą organizujemy cyklicznie. Zachęcamy młodzież, rodziców, zachęcamy wszystkich do tego, aby zechcieli wziąć udział i zarejestrowali się jako potencjalni dawcy i udostępnili swój materiał genetyczny. – mówi Dyrektor Wydziału Edukacji Kamila Melkowska-Lemke.

W wielu szkołach możliwa będzie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku. W akcję zaangażowały się m.in. I LO, III LO, Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych, Szkoła Podstawowa nr 1 czy Szkoła Podstawowa nr 5. Rejestracja odbywa się także w oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ul. Chełmińskiej 104 do dnia 17 grudnia od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-15:00.

 

W konferencji udział wzięły Koordynator ds. Rekrutacji Dawców z Fundacji DKMS Katarzyna Baran, Dyrektor Wydziału Edukacji Kamila Melkowska-Lemke, Wolontariusz Paulina Trepkowska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 Anna Hausman oraz Barbara Schimmelpfenning i jej córka Maja, która jest po przeczepienie ma już za sobą.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany