18 lipiec 2019

Spotkanie z grudziądzkim himalaistą

fot. UM Grudziądz
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski spotkał się dziś z Wojciechem Flaczyńskim himalaistą pochodzącym z Grudziądza. Wojciech Flaczyński jest uczestnikiem programu Polski Himalaizm Zimowy, do którego został zaproszony po zdobyciu w ubiegłym roku szczytu Makalu ( 8481 m n.p.m.) piątego co do wysokości szczytu świata. Wojciech Flaczyński 27 czerwca zdobył szczyt Nanda Devi Est, góry liczącej 7434 m n..p.m.
REKLAMA

Wyprawa na Nanda Devi związana była z 80. rocznicą pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje. „Chciałbym serdecznie pogratulować tego wyczynu, bo obie wyprawy były bardzo trudne., ale ta druga na Nanda Devi była symboliczna. Cieszę się, że 80 lat po pierwszej polskiej ekspedycji w Himalaje, po raz kolejny na tym szczycie stanęli Polacy i wśród nich pochodzacy z naszego miasta Wojciech Flaczyński” mówił Prezydent.

Wraz z Wojciechem Flaczyńskim Prezydenta Grudziądza odwiedzili jego rodzice, ojciec Lech, który towarzyszył synowi w pierwszej z wypraw, mama Barbara, żona Agnieszka oraz dwumiesięczny syn Antoni Jan.

Prezydent Maciej Glamowski w uznaniu zasług i osiągnięć dla polskiego himalaizmu w imieniu mieszkańców Grudziądza złożył najserdeczniejsze podziękowania i gratulacje. "Z uwagą śledzimy Pana drogę sportową wiodąca przez najwyższe szczyty naszego globu. Trzymamy mocno kciuki za Pana przyszłe plany i życzymy siły ducha i hartu ciała tak by wszystkie góry stały przed Panem otworem. Polscy himalaiści piszą światową historię, życzę więc by i Pan mógł dołożyć do tego swoją "cegiełkę" - dodał Prezydent Glamowski wręczając list gratulacyjny wraz z nagroda finansową w wysokości 3 000 zł.

Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-25 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany