29 październik 2020
patronat medialny

Startuje LOTTO Ekstraliga Badmintona

fot. nadeslane / mat. własne
Po przerwie wracają rozgrywki badmintona na najwyższym szczeblu. Już 31 października najlepsze kluby w Polsce rozpoczną rywalizację w LOTTO Ekstralidze Badmintona.
REKLAMA
W pierwszej rundzie gospodarzami rozgrywek będą 4 miasta: Łódź, Poznań, Warszawa i Bieruń. To właśnie tam swoje pojedynki stoczy 12 klubów badmintona, które w tym roku rywalizują w LOTTO Ekstralidze.


Mniej zespołów, ale więcej emocji

W obecnym sezonie do rozgrywek przystąpi 12 klubów – o 2 mniej niż rok temu. Z Ekstraligą pożegnały się zespoły z Nowej Dęby, Jeleniej Góry, Kędzierzyna- Koźla oraz Przemyśla. W ich miejsce awansowały kluby: Badminton School Gdynia oraz Spartakus Niepołomice.

- Pierwszy sezon był dla wszystkich próbą sił. Zależało nam na tym, by sprawdzić zespoły aspirujące do rozgrywek na najwyższym szczeblu. Zweryfikowany został potencjał sportowy klubów. Z niektórymi musieliśmy się pożegnać, inne z kolei  bardzo dobrze sobie poradziły. Mamy również dwa nowe zespoły, które mogą sporo namieszać w zbliżającym się sezonie

– komentuje Marek Krajewski, Prezes Polskiego Związku Badmintona.


Partner Tytularny w kolejnym sezonie

Totalizator Sportowy, będący właścicielem marki LOTTO, ponownie został Partnerem Tytularnym Ekstraligi Badmintona w sezonie 2020/2021. Oznacza to, że oprócz oficjalnej nazwy - LOTTO Ekstraliga Badmintona, logotyp Partnera pojawi się na koszulkach zawodników oraz identyfikacji wizualnej w miejscach rozgrywania meczów.

- Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia umowy z naszym Partnerem. Jest to dowód na to, że Ekstraliga Badmintona jest atrakcyjnym produktem, w który warto inwestować. Marka LOTTO jest obecna w najpopularniejszych dyscyplinach, wspierając rozwój sportu w naszym kraju. Możliwość współpracy w kolejnym sezonie jest dla nas dużym wyróżnieniem

– podsumowuje Marek Krajewski.

- Cieszymy się, że Totalizator Sportowy kolejny raz współpracuje z Ekstraligą Badmintona

– powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.

Wprawdzie ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie będzie to łatwy sezon, niemniej jestem pewna, że nasza współpraca zaowocuje znakomitymi wynikami sportowymi. Trzymam kciuki za wszystkie starty i nowe rekordy!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany