16 październik 2019

Gramy dla Piotra

fot. UM Grudziądz
W piątek Centrum Kultury Teatr zaprasza na wieczór szczególny – Koncert dla Piotra. Podczas wydarzenia wystąpi Zespół Muzyki Rozrywkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz młody zespół wykonujący piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie pracownika Teatru. Start godzina 19:00. 
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dokładnie dwa lata temu, dzięki pomocy widzów Centrum Kultury Teatr uczestniczących w koncercie bluesowym, udało się zebrać sporą sumę pieniędzy, która przeznaczona została na leczenie naszego kolegi Piotra Sawistowskiego. Ten zastrzyk finansowy pozwolił Piotrowi skorzystać z kosztownych zabiegów i w znaczący sposób pomóc zahamować rozwój choroby.

Dziś po raz kolejny zapraszamy Państwa na koncert, gdzie obok „dobrej” muzyki dziać się będzie „dobro” pomagania – to już 18 października.

Piotr zmaga się z rzadką odmianą choroby (zespół nakładania twardziny układowej i zapalenia wielomięśniowego), która obok leczenia konwencjonalnego, wymaga kosztownych zabiegów mających zatrzymać jej rozwój. On sam nigdy o pomoc nie prosi, zawsze z boku, za obiektywem kamery, czy aparatu współtworzy Magazyn Qltura. Bez jego talentu i umiejętności niektóre programy pewnie by nie powstały lub nie miałyby takiego kształtu. Twórczy, pracowity, z pasją …. zawsze pomocny.

Codzienność biegnie w zawrotnym tempie Piotr nie narzeka, pracuje i żyje nie poddając się chorobie. Chorobie, która jednak nadal jest i codzienności nie ułatwia. Jedyne co dziś możemy zrobić to dać konkretną pomoc, ale bez Państwa nic się nie uda... zatem zapraszamy.

 

Wieczór z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego

Proponujemy Państwu sentymentalną podróż muzyczną, gdzie wysłuchamy największych utworów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Mamy nadzieję, że jak wielu, „lubicie wracać” do „Centrum Kultury Teatr” w Grudziądzu i jak zawsze nie zawiedziecie nas swoją obecnością.

Na scenie zaprezentuje się zespół młodych bydgoskich muzyków, którego liderem jest Dawid Okoński - wokalista, saksofonista i autor tekstów, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie w klasie saksofonu oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Edukacji Muzycznej. Wraz z nim na scenie pojawi się zespół świetnych muzyków: Katarzyna Gościk – saksofon altowy, Bartosz Hoppe – instrumenty klawiszowe, Piotr Klimek – bas, Michał Maćkiewicz – gitara elektryczna, Adrian Trepka – perkusja oraz Arkadiusz Pepliński – realizacja i oświetlenie oraz współpraca muzyczna.  Muzycy aktywnie uczestniczą działają w środowisku, występując w m.in.: Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Bałtyckiej i Studiu Nagraniowym i Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.

Dodatkowo wieczór uświetnią młodzi, utalentowani instrumentaliści i wokaliści z grudziądzkiej szkoły muzycznej, którzy zagrają kilka przebojów muzyki rozrywkowej. Zespół Muzyki Rozrywkowej wystąpi pod okiem i duchowym przywództwem Tadeusza Linowskiego.

Podczas koncertu przygotujemy też specjalną galerię prac grudziądzkich i bydgoskich artystów. Prezentowane obrazy i fotografie, będzie można kupić, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie finansowe naszego kolegi Piotra.

 

Wstęp w formie cegiełki od 30 zł

 

Redakcja CKT

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany