4 styczeń 2020

Odbierz wejściówkę na spotkanie z Ewą Bińczyk

fot. UM Grudziądz
14 stycznia o godzinie 12:00 odbędzie się wykład prof. nadzwyczajnej UMK, dr hab. Ewy Bińczyk pt.:„Epoka człowieka i problem marazmu”. Zaproszenia na to spotkanie będą do odbioru w Miejskim Punkcie Informacji Turystycznej od 7 stycznia.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
47
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

 Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza zaprasza na wykład prof. nadzwyczajnej UMK, dr hab. Ewy Bińczyk pt.:„Epoka człowieka i problem marazmu”, który odbędzie się 14 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w auli IV Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują wejściówki, które odebrać można w Miejskim Punkcie Informacji Turystycznej.

Wykład jest nawiązaniem do książki prof. Ewy Bińczyk ,,Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu", która ma za zadanie zwrócić naszą uwagę na takie problemy, jak zmiana klimatyczna, szóste wielkie wymieranie gatunków, utrata przyszłości i marazm antropocenu. Książka powstała z potrzeby serca, z udręki wobec skali wyparcia problemu katastrofy środowiskowej w XXI wieku. Miała pokazać, że musimy wybudzić się z marazmu, po prostu nie ma już innego wyjścia. Nie zostało nam też wiele czasu. Dojmująco uchwycił to też Zygmunt Bauman, pisząc w „Retrotopii”: ,,My mieszkańcy Ziemi, znajdujemy się obecnie w zupełnie wyjątkowej sytuacji w historii dziejów, albo złączymy ręce, albo podzielimy wspólny grób”

 

Ewa Bińczyk – dr hab., prof. UMK – polska filozofka, wykładowczyni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; kieruje Zakładem Filozofii Nauki w Instytucie Filozofii UMK. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Zajmuje się socjologią wiedzy, filozofią nauki, historią nauki, filozofią języka, studiami nad nauką i technologią.

Wyróżniona (2009) oraz nagrodzona (2010) w stypendium tygodnika „Polityka” – „Zostańcie z nami”. Otrzymała także Stypendium Fundacji Fulbrighta (2006–2007) i stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla młodych naukowców (2005). Autorka wielu publikacji, m.in. książki „Epoka człowieka. Retoryka i marazm Antropocentu”. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych zmianami klimatycznymi, ekologią i wpływem człowieka na środowisko.

Opublikowała około sześćdziesięciu artykułów naukowych, m.in. w ,,The Anthropocene Review", ,,International Journal of Social Economics", ,,Constructivist Foundations", ,,Political Dialogues. Journal of Biopolitics and Contemporarty Political Theories", ,,Studiach BAS - Biura Analiz Sejmowych", ,,Zagadnieniach Naukoznawstwa", ,,Tekstach Drugich", ,,Przeglądzie Filozoficznym", ,,Przeglądzie Kulturoznawczym", ,,Principiach", ,,Stanie Rzeczy", ,,Rocznikach Historii Socjologii" czy w ,,Ethosie".

Jest autorką kilkunastu artykułów recenzyjnych i recenzji a także współtłumaczką czterech książek: H. M. Collinsa, N. Oreskes i E. Conwaya, C. Croucha, N. Srniceka i A. Williamsa.

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
47
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-04-04 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-22 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-24 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-26 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany