14 grudzień 2019

W Teatrze wystąpi Trio stroikowe

fot. UM Grudziądz
W najbliższą niedzielę Centrum Kultury Teatr szykuje muzyczną ucztę dla wszystkich melomanów i fanów sztuki. Po południu odbędzie się koncert Tria stroikowego RAATZ’UCHY oraz otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Kloskowskiego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

 
15 grudnia o godzinie 12:00 odbędzie się kolejny koncert niedzielny, podczas którego swoją twórczość zaprezentuje Trio stroikowe RAATZ’UCHY. W tym samym czasie będzie miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Kloskowskiego, który specjalnie na wystawę w Grudziądzu namalował kilka obrazów w klimacie grudziądzkim, w stylistce historycznej. Bilety w cenie od 15 do 19 złotych.

 

Trio stroikowe RAATZ’UCHY istnieje od początku 2011 roku. Od tego czasu zagrało kilkadziesiąt koncertów na terenie województwa pomorskiego i poza nim, m.in. w Kancelarii Prezydenta RP czy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Występowało także na festiwalach, m.in. XIV Festiwal Muzyki Kameralnej w Gdańsku. Trio Raatz’uchy powstało z inicjatywy prof. Józefa Raatz’a z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i to właśnie jego nazwisku dedykowało swoja nazwę. W repertuarze zespołu znajdują się utwory klasyczne, a także aranżacje znanych utworów rozrywkowych.

Paulina Dołęgowska – obój – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Józefa Raatz’a, którą ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie studiuje również dyrygenturę w klasie prof. Wojciecha Rajskiego oraz pracuje w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, na oboju gra od 12 lat, ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu w klasie pana Marka Dwulata. Współpracowała jako solista z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w kursach m.in. u prof. Jerzego Kotyczki, Tomasza Miczki, Gregora Witta, Jerome Guicharda. Ma na koncie występy w orkiestrach takich, jak Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Elbląska Orkiestra Kameralna, Tutta forza, Polska Filharmonia Młodych oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot, z którą w 2015r. nagrała płytę z 9 symfonią Beethovena. Na przełomie 2012 i 2013 roku wzięła udział w 15 spektaklach musicalu „Evita” Andrew Lloyd Webbera w Rostocku (Niemcy) realizując partie oboju i rożka angielskiego. W 2013r. brała udział w trzytygodniowej trasie koncertowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Chinach.

Edyta Baczewska – fagot – doktor sztuk muzycznych, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Wojciecha Orawca. Pasjonatka komunikacji i promocji w kulturze. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach Marketing i PR, Zarządzanie Instytucjami Kultury oraz Event Management. Współpracowała jako solistka z Łomżyńską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego. Ma na swoim koncie występy w orkiestrach takich jak: Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Orkiestra Symfoników Gdańskich, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Capella Gedanensis, Filharmonia Koszalińska, Elbląska Orkiestra Symfoniczna, Bałtycka Filharmonia Młodych, Sinfonietta Consonus, Tutta forza. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich m.in. u Marca Engelhardta, Gregora Witta, Jerome Guicharda, Dariusza Batora.  Na swoim koncie ma już 8 płyt, w tym autorska płyta Jordana Rudessa pt. „Explorations”, nominowana do nagrody Grammy w pięciu kategoriach. W 2013r. brała udział w trzytygodniowej trasie koncertowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Chinach, w następnym zaś w trasie koncertowej „Nacht der Operette” w Niemczech, Włoszech i Austrii.

Beniamin Baczewski – klarnet – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie klarnetu prof. Bogdana Ocieszaka i dr Grzegorza Wieczorka oraz kompozycji w klasie prof. Marka Czerniewicza. Dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureat stypendium „Młoda Polska” oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, a także zdobywca nagrody publiczności w plebiscycie Młodych Twórców Kultury miasta Gdańska za 2015r.  Jest laureatem wielu konkursów klarnetowych m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, w Szczecinie, w Krośnie, w Warszawie, w Płońsku oraz kameralnych w Sochaczewie, w Klingenthal (Niemcy). Od 2008 roku zajmuje się kompozycją. Jest laureatem konkursów kompozytorskich m.in. 1 miejsce w Bolonii, 1 miejsce w Genui, 2 miejsce w Gdańsku, 2 i 3 miejsce w Toruniu i 3 miejsce w Opolu. Pisze utwory solowe, kameralne, wokalne, orkiestrowe i chóralne. Napisał dla tria stroikowego RAATZ’UCHY „Reed Trio”, które było już wielokrotnie wykonywane na terenie Gdańska i nie tylko. W 2017r. ukazała się płyta z jego Koncertem Klarnetowym, realizowana przez wytwórnię DUX. W 2018r. i 2019r. natomiast autorskie albumy Fractus Sextet oraz Bałtyckie Legendy. Współpracował jako solista z Orkiestrą Tutta forza wykonując Koncert klarnetowy Magdaleny Cynk. Ma na koncie występy w orkiestrach Filharmonii Bałtyckiej, Opery Bałtyckiej, Capelli Gedanensis, Orkiestry Symfoników Gdańskich, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Tutta forza, Vita Activa, wykonując partie klarnetu, klarnetu basowego, saksofonu sopranowego oraz tenorowego. 

 

         "Stary Grudziądz - nocny spacer" 

Krzysztof Kloskowski pochodzi z Bytowa, gdzie spędził dzieciństwo i lata młodzieńcze. Obecnie mieszka w Bydgoszczy. Co roku spotkać go można nad morzem w Łebie, gdzie rysuje portrety i sprzedaje obrazy. Od lat młodzieńczych uwielbiał rysować i mimo wielu życiowych perypetii od 26 lat realizuje się we własnej firmie artystycznej. Początkowo zajmował się tylko rysunkiem. Obecnie z równym powodzeniem tworzy w różnych technikach, we wszystkich niemal tematach. Najbardziej charakterystyczne dla niego są obrazy w stylistyce z przełomu XIX i XX wieku. Lubi stroje z tamtej epoki, dorożki, stare samochody. Dzięki temu przenosi odbiorców swoich obrazów w świat naturalizmu romantycznego.

Brał udział w około 90 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace trafiły do wielu krajów na kilku kontynentach. Należy do Związku Polskich Twórców Sztuki, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany