1 kwiecień 2021

Wojewoda kujawsko-pomorski: spodziewamy się wzrostu liczby chorych w szpitalach

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:COVID-19._Karetka_z_ratownikami_medycznymi_w_pomara%C5%84czowych_kombinezonach_ochronnych._25_maraca_2020_r._godz_14.39.jpg#/media/File:COVID-19._Karetka_z_rato
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz powiedział w czwartek, że najbliższych dniach w szpitalach spodziewany jest wzrost chorych na COVID-19. Podał, że w województwie zwiększyła się liczba karetek z 93 do 101.
REKLAMA

"W naszych 30 szpitalach, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19, zajętych jest ponad 1700 łóżek. To dużo, ale niestety w najbliższych dniach spodziewamy się wzrostu liczby chorych. Otworzyliśmy w poniedziałek szpital tymczasowy w Ciechocinku, w którym obecnie przebywa kilkanaście osób, ale placówka przygotowuje się na przyjęcie kolejnych pacjentów" - podkreślił Bogdanowicz.

Wojewoda poinformował, że dotychczas w systemie ratownictwa medycznego w województwie funkcjonowały 93 karetki, a od czwartku przybyło kolejnych osiem. Po Wielkanocy do systemu mają zostać włączone koleje dwie karetki.

"Liczba zgłoszeń na numer 112 znacząco się zwiększyła. Przyznaję, że wydłużyła się czas oczekiwania na karetkę, stąd nasza reakcja i zwiększenie liczby karetek" - zaznaczył Bogdanowicz.

Wojewoda poinformował, że skierował kolejną grupę lekarzy do pracy szpitalach w Ciechocinku i Radziejowie, a teraz trwają postępowania z tym związane. Do pracy w szpitalu tymczasowym ostatnio zgłosiło się kilkoro lekarzy i pielęgniarek.

Zaznaczył, że w ciechocińskim szpitalu obecnie pracuje 60 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, co obecnie gwarantuje ciągłość funkcjonowania i pozwala na przyjmowanie kolejnych chorych. W tym szpitalu na razie przygotowanych jest 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych.

"Oczywiście ponawiam apel o zgłaszanie się do pracy w szpitalach w Ciechocinku i w Radziejowie czy do innych w województwie, które walczą z pandemią" - podkreślił wojewoda. (PAP)

Autor: Jerzy Rausz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-10-17 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany